Historia firmy

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne SULPHUR ZDRÓJ z Buska Zdroju produkuje leki od roku 1994. Ideą przeświecającą powstaniu firmy było stworzenie alternatywy dla pacjentów nie mających możliwości leczenia sanatoryjnego. Posiadamy 100 % rodzimego kapitału, co czyni nas jednym z nielicznych polskich producentów leków.

Wytwarzamy jedyne w Polsce leki z naturalnych kopalin leczniczych wód siarczkowych oraz borowin (peloidów). Z ich naturalnego bogactwa od prawie 200 lat korzysta się w Uzdrowiskach SOLEC-ZDRÓJ BUSKO-ZDRÓJ – skutecznie lecząc choroby stawów, kręgosłupa, pourazowe narządu ruchu oraz skóry (głównie łuszczycę). Stosując nasze leki oraz produkty uzdrowiskowe każdy z Państwa może cieszyć się zabiegami stosowanymi w najlepszych uzdrowiskach, również we własnym domu. Wysoką jakość wytwarzanych przez nas produktów potwierdzają m.in.:

 • Zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego na wytwarzanie produktów leczniczych Nr 054/0082/15
 • Certyfikat GMP GIF-IW-400/0082_01_01/04/144/15
 • Pozwolenie Ministra Zdrowia na dopuszczenie do obrotu każdego z produktów leczniczych na czas nieokreślony
  • maść borowinowa 60,0g – Pozwolenie nr R/0042
  • bals sulphur żel 300,0g – Pozwolenie nr R/3545
  • reumogel 130,0g – Pozwolenie nr 9940
  • pasta sulphodent 60,0g – Pozwolenie nr 8928
  • pelogel 40,0g – Pozwolenie nr 7959
  • szampon Zdrój 130ml – Pozwolenie nr 4961

Wszystkie nasze produkty wytwarzane są w mieście uzdrowiskowym Busko-Zdrój, w halach produkcyjnych spełniających najwyższe standardy produkcji leków – GMP. Każda seria naszych produktów, zanim zostanie dopuszczona do sprzedaży, podlega ścisłej kontroli w znajdującym się na terenie zakładu laboratorium fizyko-chemicznym i mikrobiologicznym, co zapewnia niezmiennie wysoką jakość naszych produktów.

Produkty firmowane przez logo 

są jedynymi na rynku polskim, produkowanymi w standardzie leków produktami uzdrowiskowymi na bazie naturalnych kopalin – wód siarczkowych i borowin. Pozwala nam to zagwarantować, iż nasze produkty:

 • Są standaryzowane – każda partia produktu posiada stałą ilość substancji aktywnych biologicznie, dzięki czemu macie Państwo pewność działania naszych produktów.
 • Substancje pomocnicze użyte do produkcji to najwyższej jakości surowce farmaceutyczne spełniające normy jakości zgodne z wymogami Farmakopei Polskiej i Farmakopei Europejskiej
 • Są czyste mikrobiologicznie, produkowane w zakładzie, w którym rygorystycznie przestrzega się standardów czystości mikrobiologicznej wymaganych dla leków.

Produkty uzdrowiskowe z serii KURACJA SIARCZKOWA zawierają najcenniejsze składniki wód siarczkowych: siarkę dwuwartościową, jony wodorosiarczkowe oraz siarkę koloidalną.

W KURACJI BOROWINOWEJ wykorzystaliśmy bogactwo aktywnych biologicznie składników skoncentrowanych w wodnym wyciągu borowinowym.

Wszystkie produkty uzdrowiskowe są zarejestrowane w bazie CPNP zgodnie z wymogami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) dotyczącego produktów kosmetycznych.