JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Po jakie kosmetyki powinna sięgać osoba chora na łuszczycę? Jak znaleźć idealne preparaty do pielęgnacji skóry łuszczycowej i czym się kierować podczas ich doboru? Zapraszamy na kolejną garść porad od Pani Łuski.

Podstawą pielęgnacji skóry łuszczycowej jest nawilżanie? Czy jest jakieś minimum?

Tak jak dla mnie, tak. Chociaż dwa razy dziennie. Rano i wieczorem, jeśli to możliwe trzy razy w ciągu dnia. Gdy jestem w szpitalu, widzę super efekty leczenia, bo ja tam jestem cały czas czymś nasmarowana. Moja skóra jest cały czas natłuszczona. W takiej sytuacji łuska nie ma szans się wytworzyć.

Jakich składników INCI należy szukać w kosmetykach do pielęgnacji skóry łuszczycowej, aby zaobserwować najlepsze efekty pielęgnacyjne?

Nie chcę nikogo oszukiwać i powiem szczerze, że nie czytam tych składów. Bardziej sugeruje się po prostu hasłem, że to jest dla osób chorych na łuszczycę, albo o suchej skórze. Teraz gdy mam coraz więcej styczności w social mediach z różnymi osobami, które piszą o kosmetykach naturalnych, staram się zwracać uwagę, aby w składzie produktu były oleje. Jeżeli chodzi o parafinę i wazelinę, to nie jestem osobą, która krzyczy, że to są złe składniki. Rozmawiałam jakiś czas temu z dziewczyną, która ukończyła kosmetologię. Wytłumaczyła mi, że według niej składniki te muszą spełniać różne normy, aby mogły być dopuszczone do sprzedaży w aptekach. Sama używam produktów na bazie wazeliny, gdyż mają one właściwości nawilżające i tworzą warstwę ochronną dla skóry. Zwracam też uwagę, aby w produkcie była woda siarczkowa.

Z jakich kosmetyków uzdrowiskowych marki Sulphur korzystałaś wspomagająco do pielęgnacji skóry łuszczycowej?

Z maski, którą poznałam i zaczęłam stosować już podczas pobytu w szpitalu w Lublinie. Używam jej teraz w domu, choć nie mam wanny to i tak super sprawdza się pod prysznicem. Stosuję też krem oraz buskie SPA siarczkowe.

A jeżeli chodzi o stosowanie kosmetyków to czy stosujesz je zamiennie? Czy zauważyłaś, że twoja skóra ma tendencje do przyzwyczajania się do danego kosmetyku? I po jakimś czasie nie widzisz oczekiwanego efektu?

Ostatnio zaczęłam się nad tym zastanawiać. Miałam różne momenty w życiu, stosowałam bardzo długo te same produkty i byłam zadowolona, ale później gdzieś tam pojawiał się wysyp, który bardziej zrzucałam to na stres. Nigdy nie myślałam, że może to być konsekwencja tego, że stosowałam jeden produkt zbyt długo. Potem robiłam na Instagramie taką akcję, w której testowałam różne produkty. W trakcie tych testów stan mojej skóry pogorszył się. Z początku nie wiązałam tego ze zmianą kosmetyków, ale ktoś zasugerował mi, że może to pogorszenie się ma jednak związek w tym, że w trakcie testów zmieniałam kosmetyki. Wtedy dopiero zaczęłam się nad tym zastanawiać.

Czyli zbyt częste zmiany kosmetyków nie są jednak dobrym pomysłem?

Zbyt częste nie.

A zmiana kosmetyków w ogóle?

Jestem za tym, aby szukać produktu dostosowanych do indywidualnych potrzeb danej skóry. Osobiście ciężko mi coś komuś polecać, bo fakt, że mnie coś pomoże, nie oznacza, że pomoże to drugiej osobie. Nawet ostatnio pokazywałam taki olejek pod prysznic, a jedna dziewczyna napisała mi, że ten olejek to się u niej nie sprawdza. No i o to chodzi. Jednej osobie pomoże drugiej nie. Częste zmiany nie są dobre, ale też nie powinniśmy się zrażać zbyt szybko. Niektórzy posmarują się raz, drugi, trzeci i myślą, że to nie działa i znów szukają czegoś nowego. Według mnie warto dany kosmetyk stosować przez jakiś czas, dopiero wtedy można zauważyć zmianę. Polecam miesiąc stosować dany produkt, miesiąc, drugi i obserwować czy kondycja skóry poprawiła się, czy nie. Wtedy ewentualnie wracamy do tego preparatu, który nam bardziej pomógł.

Na V, ostatnią część rozmowy z Panią Łuską zapraszamy za tydzień.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.