JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Noworoczne postanowienia dla seniora

3 stycznia 2022

Noworoczne postanowienia dla seniora

Czy seniorzy mają postanowienia noworoczne? Osoby doświadczone życiowo najczęściej skupiają się na zdrowiu i szczęściu, a pośród celów do osiągnięcia w tym roku kalendarzowym warto zadbać również o urodę oraz poprawę jakości życia. Okazuje się, że nawet niewielkie zmiany w codziennym stylu życia mogą mieć ogromne znaczenie!

Noworoczne postanowienia dla seniorów

Zadbaj o swoją dietę

Codzienne menu wypełnij posiłkami bogatymi w składniki odżywcze. Wybieraj warzywa, owoce, drób i chude mięso, nabiał, owoce morza oraz produkty pełnoziarniste. Nie zapominaj o orzechach i nasionach oraz zdrowych olejach. Słodkie i kaloryczne napoje zastąp wodą lub własnoręcznie wyciskanymi sokami.

Aktywność fizyczna

Nie bez znaczenia popularne powiedzenie brzmi: „sport to zdrowie”. Jest ono aktualne w każdym wieku, a regularnie wykonywana aktywność fizyczna niesie mnóstwo korzyści. Ćwiczenia to sposób na mobilność i zmniejszenie dolegliwości bólowych. Z wiekiem zmniejsza się gęstość kości, która może powodować problemy z równowagą, co w efekcie może przyczyniać się do upadków, urazów czy złamań. Najlepiej ulubioną aktywność dopasować do swoich potrzeb i kondycji fizycznej. Możesz uprawiać jogging, nordic walking, jogę, aerobik czy jazdę na rowerze, choć również regularne spacery poprawią równowagę, wytrzymałość i elastyczność twojego ciała.

Pozytywne myślenie

Zdaniem naukowców pozytywne nastawienie wiąże się z niższym ryzykiem rozwoju chorób przewlekłych, mniejszą samotnością, szybszym i lepszym powrotem do zdrowia po chorobach oraz umiejętnością radzenia sobie ze stresem. Dbaj o swoje zdrowie i samopoczucie – stosuj afirmacje, wizualizacje, czytaj pozytywnie nastrajające książki i dbaj o wszystko, co sprawia, że zmienisz swoje myślenie na pozytywne.

Rozpieszczaj swoją skórę

Sięgnij po wyjątkowe kosmetyki uzdrowiskowe polskiego producenta Sulphur Zdrój, które powstały z myślą o Twojej skórze, by zapewnić jej maksymalne efekty pielęgnacyjne. Ich receptury zostały wzbogacone borowiną i wodą siarczkową, dzięki czemu poprawiają kondycję i nawilżenie skóry dojrzałej i świetnie sprawdzają się w pielęgnacji skóry problematycznej z trądzikiem, egzemą, łuszczycą czy łupieżem. Sprawdź i wybierz odpowiednie kosmetyki uzdrowiskowe dla siebie, które zadbają o swoją skórę, włosy i zmysły.

Dbaj o swój umysł

Nie zamykaj się na świat. Dojrzały wiek nie oznacza, że nie możesz się rozwijać. Dobrym rozwiązaniem, by nawiązać nowe znajomości i rozwijać siebie, jest zapisanie się na Uniwersytet Trzeciego Wieku, do Koła Gospodyń Wiejskich, klubu książkowego lub do lokalnej społeczności, która skupia osoby zainteresowane np. wycieczkami po górach czy szydełkowaniem. Pobudzanie swojego mózgu, nauka nowych rzeczy czy rozwiązywanie krzyżówek to prosty sposób na zachowanie zdrowia umysłu oraz radzenie sobie ze stresem przez długie lata.

Starzenie się organizmu, nawet jeśli czujemy się młodzi duchem, skłania do wprowadzenia drobnych zmian w życiu, które poprawią samopoczucie. Drogi Seniorze, Droga Seniorko, a jakie są Twoje postanowienia na rok 2022?

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.