JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Pielęgnacja skóry atopowej jesienią

19 września 2022

7 sposobów na zapobiegania parodontozie

W okresie przejściowym, takim jak przełom lata i jesieni, u wielu osób nasilają się objawy skóry atopowej związane ze zmianami temperatury. Jeśli jesteś jedną z osób cierpiących na AZS, zapewne obawiasz się pogorszenia kondycji skóry. Uszkodzenia, przesuszenie, świąd i stany zapalne mogą zaburzać jej barierę ochronną, a efekcie prowadzić do pękania czy infekcji. Przygotowaliśmy wskazówki, z których dowiesz się, jak dbać o skórę atopową jesienią.

Zadbaj o jakość powietrza

Nie możesz kontrolować pogody, zanieczyszczeń powietrza i smogu czy temperatury na zewnątrz, możesz jednak zadbać o jakość powietrza w pracy i w domu. Nie ustawiaj zbyt dużej temperatury na termostacie, by nadmiernie nie wysuszyć powietrza w domu. Jeśli poczujesz chłód wieczorem, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie włożenie ciepłego swetra i skarpetek. Nie zapomnij o używaniu nawilżacza powietrza, by przywrócić komfort skórze.

Dbaj o skórę dłoni

Chłodniejsza pogoda sprawia, że dłonie mogą stać się suche i spierzchnięte. Nadmierne mycie rąk i szorowanie skóry może powodować jej wysuszanie i pękanie. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie balsamu nawilżającego zawsze po umyciu i osuszeniu rąk. Na noc warto też obficie nakładać krem na skórę dłoni i włożyć bawełniane rękawiczki, aby ułatwić jego wchłanianie i wspomóc nawilżenie oraz naprawę skóry.

Zwróć uwagę na wyzwalacze

Być może w twoim otoczeniu pojawiają się czynniki wywołujące nasilenie objawów. Mogą to być alergeny, suche powietrze, zimny wiatr, pleśń, roztocza, silne środki czystości czy zapachy. Obserwowanie skóry i zwracanie uwagi na ewentualne zmiany to prosty sposób, by chronić ją przed pogorszeniem kondycji.

Wypijaj optymalne ilości wody

Często zapominamy, że również jesienią i zimą potrzebujemy nawilżać ciało do środka. Odpowiednie nawilżenie organizmu pomaga utrzymać nawilżenie skóry. W związku z tym warto zaopatrzyć się w stylową szklaną butelkę do wody i mieć ją zawsze przy sobie, by przez cały dzień spożywać co najmniej 2 litry wody. W przypadku uprawiania aktywności fizycznej należy zwiększyć ilość wypijanej wody.

Zabezpieczaj skórę przed słońcem

Wiele osób wraz z końcem lata zaprzestaje stosować kosmetyki chroniące przed słońcem, a to ogromny błąd. Filtry UVA i UVB zapewniające szerokie spektrum ochrony powinniśmy używać przez cały rok, także zimą. Promienie słońca mogą podrażniać skórę i powodować oparzenia słoneczne.

Ubieraj się na cebulkę

Zmiana pór roku oznacza nieprzewidywalną oraz szybko zmieniającą się pogodę. Jesienią warto przygotować się na chłodne poranki i wieczory oraz cieplejsze popołudnia. Dlatego rano, przed wejściem do pracy, warto włożyć ciepły sweter lub kurtkę – dodatkową warstwę odzieży, którą można zdjąć w zależności od temperatury w ciągu dnia.

Kosmetyki do skóry atopowej

Atopowa skóra wymaga troskliwej pielęgnacji także jesienią. Sięgnij po kosmetyki uzdrowiskowe Sulphur, które powstały z myślą o jej potrzebach. Buskie Spa Siarczkowe, mineralny krem siarczkowy z witaminą A, żel borowinowy to idealne preparaty z naszej oferty, które przywrócą jej komfort, nawilżenie i blask. A dodatkowo pozwolą zapomnieć o podrażnieniu, swędzeniu, przesuszeniu i stanach zapalnych.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.