JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Pielęgnacja włosów z łupieżem

6 września 2023

Pielęgnacja włosów z łupieżem

Niemal połowa ludności na świecie cierpi na łupież. Wśród przyczyn tej dolegliwości wylicza się suchą i tłustą skórę, wypijanie zbyt małych ilości wody, nadwrażliwość na składniki kosmetyków do włosów czy choroby skóry, takie jak łuszczyca czy egzema. Podczas kuracji przeciwłupieżowej trzeba połączyć preparaty i składniki, które regulują wydzielanie sebum i złuszczają martwy naskórek.

Rytuał pielęgnacji włosów z łupieżem.

1. Peeling skóry głowy

Skóra głowy z tendencją do łupieżu wymaga zastosowania peelingu przed umyciem włosów. Złuszczenie martwych komórek skóry i pozostałości kosmetyków przy pomocy peelingu to świetne rozwiązanie. Dobrze jest je stosować raz w tygodniu, by oczyścić, odświeżyć i dotlenić skórę głowy, a także odżywić włosy na całej długości. Najlepiej wmasować peeling w skórę głowy okrężnymi ruchami (w nawilżoną lub suchą – zależnie od rodzaju kosmetyków).

2. Szampon Zdrojowy Mineralny

Szampon Zdrojowy Mineralny opracowaliśmy z myślą o osobach z łupieżem, aby skutecznie usuwał zanieczyszczenia i nadmiar sebum ze skóry głowy. Zawartość solanki siarczkowej sprawia, że kosmetyk ogranicza przetłuszczanie się włosów oraz redukuje objawy łupieżu. A dodatkowo wzmacnia włosy i dekoruje je blaskiem.

3. Odżywka lub masło

Podczas kuracji przeciwłupieżowej nie można zapomnieć o odżywce, która pielęgnuje pasma na całej długości. Maska lub odżywka może też być nakładana na skórę głowy, a wówczas łagodzi podrażnienia, nawilża i aktywizuje wzrost mocnych pasm włosów. Jako uzupełnienie szamponu polecamy Odżywkę Zdrojową Mineralną, która sprawi, że twoje włosy staną się miękkie i puszyste.

4. Nawilżanie skóry głowy

Sucha skóra głowy może powodować świąd i łupież. Niektóre składniki szamponów przeciwłupieżowych mogą nadmiernie wysuszać skórę głowy. Dobrym pomysłem jest wykonanie olejowania skóry głowy przed jej myciem. Wmasowanie oleju kokosowego poprawi poziom nawilżenia oraz odżywi skórę głowy. W przypadku łojotokowego zapalenia skóry głowy stosowanie olejków nie jest najlepszym rozwiązaniem.

5. Unikaj silnych składników toksycznych

Główną przyczyną podrażnień skóry głowy są konserwanty i sztuczne zapachy. Również formaldehyd, siarka, parabeny i substancje wybielające w farbach do włosów mogą podrażniać skórę.

6. Domowe sposoby na łupież

Jednym z najlepszych domowych preparatów na łupież jest olejek z drzewa herbacianego, który wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Warto dodać kilka jego kropli do 2 łyżek oleju kokosowego. Następnie wmasować w skórę głowy okrężnymi ruchami, pozostawić na 20 minut i spłukać.

7. Promienie słońca

Długotrwała ekspozycja na promienie UV może niekorzystnie wpłynąć na kondycję włosów i skóry głowy. Jednak niewielka ilość słońca aktywizuje produkcję witaminy D3, niezbędnej dla mocnych i pięknych włosów.

8. Ograniczenie stresu

Nadmierny stres może osłabiać układ odpornościowy. W walce z łupieżem warto łagodzić nadmiar stresu poprzez pływanie, sport, jogę, ćwiczenia oddechowe czy medytację.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.