JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Leki dermatologiczne

Leki dermatologiczne to preparaty stosowane w leczeniu różnego rodzaju problemów i infekcji skórnych. Można ich używać do łagodzenia i niwelowania objawów wielu przypadłości, takich jak łuszczyca, egzema, łupież.

Leki dermatologiczne stosuje się zewnętrznie – nakłada się je bezpośrednio na skórę. W naszej ofercie znajdziesz ZDRÓJ szampon leczniczy na łuszczycę głowy i łojotok o standardzie leku oraz mineralny szampon zdrojowy, kosmetyk, które świetnie spisze się w pielęgnacji włosów przetłuszczających się oraz z łupieżem.

Co wyróżnia nasze preparaty oraz dlaczego warto je stosować?

Leki dermatologiczne

leki bez recepty

Zdrój szampon leczniczy

łuszczyca skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry głowy

Substancja czynna w naszych lekach dermatologicznych

Woda siarczkowa – składnik aktywny naszych leków dermatologicznych

Za skuteczność naszego leku ZDRÓJ szampon leczniczy oraz kosmetyków odpowiadają przede wszystkim starannie dobrane substancje czynne i pomocnicze. Ich unikatowe właściwości pozwalają zwalczać problemy dermatologiczne różnego pochodzenia oraz wspomagają leczenie infekcji i innych schorzeń skóry.
Co znajdziesz w wyrobach dermatologicznych Sulphur Zdrój? Przede wszystkim wodę siarczkową!

 

Leki dermatologiczne
Woda siarczkowa jest znana przede wszystkim ze swoich właściwości przeciwgrzybicznych i antybakteryjnych. Już od wieków jest stosowana w leczeniu różnego rodzaju schorzeń naskórka. Ale najnowsze badania wykazują, że właściwości medyczne wody siarczkowej wspomagają kurację nie tylko problemów skórnych!

Leczenie miejscowe wodą siarczkową przynosi ulgę w takich dolegliwościach, jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, niewydolność serca czy przewlekłe choroby zapalne. To dlatego, że siarka jest jednym z pierwiastków niezbędnych do prawidłowego działania organizmu człowieka.

Leki dermatologiczne

Przede wszystkim jest ważna dla kilku procesów fizjologicznych zachodzących w ciele – bierze udział w usuwaniu toksyn, syntezie neuroprzekaźników (czyli przekazywaniu informacji pomiędzy komórkami nerwowymi, które odpowiadają między innymi za regulację nastroju czy funkcje poznawcze) oraz metabolizmie energetycznym.


Jest to możliwe dlatego, że siarka jest gazem – może więc przenikać przez warstwy naskórka oraz błony śluzowe i działać na poziomie komórkowym zarówno w skórze, jak i w narządach wewnętrznych.

Oczywiście w przypadku leków dermatologicznych najważniejsze jest działanie wód siarczkowych na zewnętrzne warstwy skóry. Jak już wspomnieliśmy, są one skuteczne w leczeniu różnych, w tym także bardzo uciążliwych schorzeń. To dlatego, że związki w nich zawarte sprawiają, że leki z dodatkiem wód mają działanie:

  • keratolityczne, czyli złuszczające – wspomagają oczyszczanie naskórka z łoju oraz nagromadzonych bakterii;
  • keratoplastyczne (odnawiające) – wspomagają wytwarzanie nowego naskórka, co sprzyja między innymi leczeniu chorób skórnych, ale też przekłada się na młodszy wygląd skóry.

 

Dzięki tym właściwościom woda siarkowa jest idealnym składnikiem leków dermatologicznych!

Nasze leki dermatologiczne

Oferowane przez nas lek OTC: ZDRÓJ szampon leczniczy oraz kosmetyki do pielęgnacji włosów zawierają wodę chlorkowo-sodową siarkową pochodzącą z odwiertu Szyb Solecki w Solcu-Zdroju – woda z Solca-Zdroju jest najmocniejszą solanką siarczkową w całej Europie!

Preparaty Sulphur Zdrój są niezastąpione w procesie leczenia różnych schorzeń skóry. Świetnie sprawdzają się w terapii łojotokowego zapalenia skóry, są też idealne do mycia skóry przetłuszczającej się.

Pomagają również w uporaniu się z wyjątkowo problematycznymi dolegliwościami, jak na przykład łuszczyca skóry głowy.

 

Jeśli i Ciebie dotyczy ten problem – wśród naszych propozycji znajdziesz ZDRÓJ Szampon Leczniczy, dostępny bez recepty. Ten wyjątkowy lek zawiera biologicznie aktywne związki siarki, które są niezastąpione w walce z tym schorzeniem.

Regularne stosowanie szamponu pomoże Ci złagodzić stany zapalne, ograniczy wydzielanie łoju oraz świąd naskórka. Dzięki właściwościom złuszczającym siarki usuniesz martwy naskórek oraz dokładnie oczyścisz skalp z sebum i bakterii. Z kolei właściwości keratoplastyczne pierwiastka wspomogą procesy odnowy naskórka.

Przeciwskazania dla stosowania dermatologicznych leków siarkowych

Jak w przypadku większości preparatów, tak również dla naszych leków istnieją pewne przeciwskazania. Przede wszystkim nie powinny z nich korzystać osoby, które cierpią na nadwrażliwość lub alergię na substancję czynną lub jakąkolwiek znajdującą się w preparacie substancję pomocniczą.

Leki dermatologiczne siarkowe nie powinny być też stosowane na uszkodzoną skórę – w przypadku otwartych ran, bardzo silnego podrażnienia lub infekcji wstrzymaj się z aplikacją preparatów do czasu wygojenia się naskórka.

Poza tym oczywiście, chociaż nasze leki dostępne są bez recepty, ich stosowanie zawsze warto skonsultować z lekarzem. Pomoże on ustalić, czy nie ma żadnych innych przeciwskazań lub możliwości interakcji z innymi lekami przyjmowanymi przez pacjenta.

Na koniec nie zapominaj, żeby zawsze stosować nasze preparaty zgodnie z instrukcją załączoną do leku – tylko wtedy będą działać skutecznie, a rezultaty ich stosowania sprostają Twoim oczekiwaniom!


A jeśli szukasz wysokiej jakości leków dermatologicznych na bazie wody siarkowej – zapoznaj się z naszą ofertą i ciesz się piękną zdrową skórą!

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.