JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Woda siarczkowa

Moc wody siarczkowej

Warto wiedzieć, że siarka jest ważnym budulcem naszego organizmu. Znajduje się głównie w skórze i chrząstkach. Ma decydujący wpływ na hamowanie procesów starzenia się organizmu. Bezpośrednim żródłem dostarczenia siarki do naszego organizmu jest min. woda siarczkowa.

Lecznicza woda siarczkowa zawiera bogactwo cennych: jonów siarczkowych, wodorosiarczkowych, siarkę koloidalną, jodki, bromki, sole wapnia, magnezu, potasu i inne mikroelementy. Jest to unikalna kompozycja ważnych dla zdrowia składników, których nie można sztucznie wytworzyć w laboratorium.

Kuracje z wód siarczkowych polecane są przede wszystkim pacjentom ze schorzeniami stawów (schorzenia reumatyczne), osobom cierpiącym na bólowe zespoły: szyjne, barkowe, lędżwiowe, krzyżowe oraz pacjentom po urazach narządu ruchu. 

Wody siarczkowe ze względu na swoje właściwości skutecznie pomagają również w walce ze schorzeniami skórnymi takimi jak: atopowe zapalenie skóry, trądzik, łuszczyca. Jednak niewiele osób wie, że siarka ma nie tylko zbawienny wpływ na wyżej wymienione schorzenia, ale jest także niezbędnym minerałem do zachowania pięknej i jędrnej skóry.

Właściwości wód siarczkowych znane są od wieków. Każdego roku do miejscowości uzdrowiskowych słynących ze żródeł wody siarczkowej takich jak Busko-Zdrój, Solec-Zdrój przyjeżdżają dziesiątki tysięcy osób.

Firma Sulphur Zdrój Exim Sp. z o.o. od 25 lat produkuje leki i kosmetyki na bazie wód siarczkowych z Buska-Zdroju i Solca-Zdroju. Ideą przyświecającą powstaniu firmy były stworzenie alternatywy dla osób, które nie mogą przejechać aby na miejscu korzystać z leczniczych walorów wód siarczkowych.

Jak działa woda siarczkowa?

Naturalną kopaliną stosowaną w kuracjach uzdrowiskowych jest woda siarczkowo-siarkowodorowa słona, zawierająca nie mniej niż 1mg siarki w litrze (oznaczona jodometrycznie w przeliczeniu na siarkowodór).

Woda siarczkowa zawiera: siarkę dwuwartościową, jony wodorosiarczkowe, siarkę koloidalną, siarkowodór, sole wapnia i magnezu oraz chlorki, jodki, bromki, selen i inne mikroelementy. Jest to unikalna kompozycja cennych dla zdrowia składników, której nie można sztucznie wytworzyć w laboratorium.

Zawarte w naturalnych wodach związki siarki przenikają przez skórę do organizmuPod wpływem związków siarki rozszerzają się naczynia włosowate, następuje otwarcie dotychczas nieczynnych naczyń, czego efektem jest długotrwała poprawa mikrokrążenia. Wchłanianiu cennych składników dodatkowo sprzyja tzw. płaszcz solny – tworzy kryształki soli zmieniające ładunek elektryczny skóry.

Wielosiarczki stopniowo uwalniają się do krwioobiegu i drogą naczyń krwionośnych przenikają do tkanek okołostawowych. Biorą czynny udział w syntezie glutationu oraz grup sulfhydrylowych. W wielu stanach chorobowych organizmu m.in. obniżonej odporności, chorobach zwyrodnieniowych i zapalnych stawów i kręgosłupa oraz w chorobach wątroby i nerek występuje deficyt glutationu i grup sulfhydrylowych. Leczenie wodami siarczkowymi o odpowiednio wysokim stężeniu wyrównuje ten deficyt.

Wchłonięte związki siarki biorą udział w syntezie kwasu chondroitynosiarkowego, głównego składnika budulcowego chrząstki stawowej. Uczestniczą także w syntezie endogennych, niezbędnych dla organizmu aminokwasów siarczkowych: metioniny i cystyny.

Udowodnione jest również ogólnoustrojowe działanie wód siarczkowych. Działają one pobudzająco na korę nadnerczy czego efektem jest działanie przeciwzapalne. Obniżają poziom cholesterolu, trójglicerydów, cukru oraz kwasu moczowego.

Leki bez recepty wytwarzane na bazie wody/solanki siarczkowej


Solanka siarczkowa z odwiertu Szyb Solecki wydobywana jest z głębokości 170m. Wysokie stężenie związków siarki dwuwartościowej (137 miligramów w jednym litrze wody) i wysoka mineralizacja czynią te wody najskuteczniejszymi w Europie i jednymi z najlepszych na świecie! Prozdrowotne działanie tej solanki siarczkowej zostało potwierdzone w licznych badaniach klinicznych zleconych przez Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Sulphur Zdrój Exim Sp. z o.o. z Buska-Zdroju.

Właściwości wód siarczkowych w kosmetyce

Działanie siarki wiąże się z jej wpływem na procesy oddechowe komórki oraz syntezę kwasów nukleinowych. Są to procesy kluczowe dla podtrzymania odnowy tkankowej. Siarka poprzez grupy sulfhydrylowe i wiązania dwusiarczkowe wpływa korzystnie na keratynę naskórka, włosów i paznokci. Wody siarczkowe zmieniają również odczyn skóry na lekko kwaśny, korzystny dla organizmu. Woda siarczkowa posiada właściwości:

  • działanie złuszczające (keratolityczne) wód siarczkowych spowodowane jest rozmiękaniem naskórka oraz rozpuszczeniem istoty międzykomórkowej. Powoduje to dokładne oczyszczenie skóry z łoju, bakterii i zmian łuszczycowych.
  • działanie odnawiające (keratoplastyczne) wód siarczkowych sprzyja wytworzeniu nowego, elastycznego i spoistego naskórka. Wody siarczkowe zmieniają potencjał oksydoredukcyjny skóry, co jest istotne w leczeniu chorób skóry, szczególnie łuszczycy.

Kosmetyki uzdrowiskowe wytwarzane przez Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Sulphur Zdrój Exim Sp. z o. o. z Buska- Zdroju zawierają substancję czynną – solankę siarczkową z odwiertu Szyb Solecki Uzdrowiska Solec-Zdrój. Sp.J. M.Cz. Sztuk oraz wodę siarczkową z Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.

Kosmetyki uzdrowiskowe wytwarzane na bazie wody siarczkowej

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.