JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

5 kroków do odprężającego SPA w domu

22 listopada 2023

Codzienna pielęgnacja skóry atopowej

Nie zawsze jest możliwość, aby udać się do spa. Natomiast jesienią i zimą jak nigdy potrzebujemy czasu, by o siebie zadbać. Dobrym sposobem na to jest zorganizowanie odprężającego wieczoru w domowym Spa. Jak to zrobić? Przygotowaliśmy garść odpowiedzi.

Badania potwierdzają, że stajemy się społeczeństwem zabieganym i zapracowanym. A to oznacza, że powinniśmy nie tylko o siebie dbać, ale także rozpieszczać się po długim tygodniu w pracy. Sezon jesienno-zimowy z długimi wieczorami również zachęca do odpoczynku i odprężenia. Mamy przepis na idealne rozpoczęcie weekendu.

1. Stwórz odpowiedni nastrój

W Spa najważniejsza jest atmosfera. W związku z tym warto zadbać o nią i przygotować swoją łazienkę do wypoczynku. Przygotuj kilka ręczników i przytulny szlafrok. Nie zapomnij zapalić kilku świec zapachowych i włączyć odprężającej muzyki. Wybierz kosmetyki uzdrowiskowe Sulphur, które rozpieszczą i wypielęgnują Twoje ciało od głowy aż po stopy.

2. To czas dla Ciebie

Doskonale zdajemy sobie, że masz mnóstwo zaległych zadań do wykonania. Tego wieczoru o nich zapomnij, a także o wszystkich troskach i zmartwieniach czy nadrabianiu zaległości w pracy. Wyłącz komputer i wycisz telefon. I bądź najważniejszą osobą dla siebie w tym momencie.

3. Dieta

Wypoczynek w Spa to także lekkie i zdrowe posiłki oraz mnóstwo wody do wypicia. Jeszcze przed zabiegami pielęgnacyjnymi w domowym zaciszu przygotuj pyszne i zdrowe przekąski oraz mnóstwo wody, do której warto dodać owoce czy liście mięty. Dobrym rozwiązaniem będą lekkie sałatki, ryba na parze w towarzystwie surówki. Na wieczór w Spa przygotuj dla siebie także pyszny deser, aby się rozpieścić.

4. Pielęgnacja

Możesz nałożyć maseczkę na twarz i włosy, a następnie wziąć długą, ciepłą i odprężającą kąpiel – idealnym zestawem do przygotowania Spa jest zestaw SPA Siarczkowe lub zestaw SPA Borowinowe. Albo możesz wykonać peeling ciała i umyć ciało pod prysznicem. Niezbędnym etapem pielęgnacji w domowym Spa jest wsmarowanie balsamu w skórę całego ciała, aby zabezpieczyć ją przed utratą wilgoci oraz odżywić, nawilżyć i zregenerować. Jeśli masz ochotę, możesz wykonać manicure i pedicure.

5. Odpoczynek

Po intensywnej pielęgnacji ciała koniecznie trzeba odpocząć. Możesz po prostu poleżeć, obejrzeć dobry film, przeczytać książkę czy posłuchać afirmacji, które Cię pozytywnie nastroją. Po domowym Spa możesz także ubrać stylową piżamę i po prostu zasnąć. To doskonałe rozwiązanie, jeśli Twój organizm tego potrzebuje.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.