JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Kąpiele lecznicze – jakie korzyści dla zdrowia?

23 maja 2023

Kąpiele lecznicze - jakie korzyści dla zdrowia?

Kąpiele lecznicze są popularne w sanatoriach, uzdrowiskach oraz ośrodkach SPA. Wyliczyć wśród nich można kąpiele solankowe, siarczkowe, borowinowe czy ziołowe. Dlaczego warto korzystać z ich dobroczynnych właściwości i jak to zrobić w domowej łazience? Podpowiadamy!

Kąpiele lecznicze historia

Od czasów starożytnych kąpiele miały w sobie terapeutyczną moc. Były symbolem odnowy i przemiany. A zbiorniki wodne były uznawane za miejsca święte. Wierzono na przykład, że rzeka Ganges oczyszcza duszę z negatywnej karmy, a jezioro Titicaca – według Inków – było błogosławione słońcem.

Wody są symbolem witalności. Na przestrzeni wieków ludzie z różnych kultur korzystali z wód w celu oczyszczenia i odprężenia. Rytuał kąpieli zawsze jest uniwersalny i ponadczasowy. To Rzymianie przekształcili balneoterapię w praktykę kojącą dla ciała i umysłu.

Kąpiele lecznicze elementem medycyny uzdrowiskowej

Kąpiele lecznicze to jeden z zabiegów uzdrowiskowych. Jeszcze kilka lat temu balneoterapia była stosowana jedynie w sanatoriach. Dziś z ich dobroczynnych właściwości możemy skorzystać także w hotelach, pensjonatach czy w zaciszu własnej łazienki. Tego typu zabiegi nie tylko odprężają, poprawiają krążenie i wzmacniają odporność, ale także poprawiają nastrój, niwelują bóle czy wspomagają leczenie wielu chorób i dolegliwości.

Kąpiele lecznicze w zaciszu domowej łazienki

Wcale nie musimy wyjeżdżać do sanatorium czy SPA, aby zażywać leczniczych kąpieli. Można przygotować je we własnej łazience. Wystarczy sięgnąć po kosmetyki z polskiego uzdrowiska marki Sulphur Zdrój, by zadbać kompleksowo o swoje ciało, urodę i samopoczucie.

Kąpiele siarczkowe z kosmetykami siarczkowymi Sulphur Zdrój

Jedną z naszych propozycji jest linia kosmetyków z wodą siarczkową, która pozwala przygotować w domowej łazience kurację siarczkową. Wykazuje ona właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i złuszczające. Pobudza mikrokrążenie, ogranicza wydzielanie sebum. Lecznicze kąpiele siarczkowe zalecane są w przypadku problemów skóry takich jak trądzik, łuszczyca i atopia, a także miażdżycy, cukrzycy, chorób układu pokarmowego, urazów kręgosłupa, RZS, rwy kulszowej oraz schorzeń reumatoidalnych.

Linia kosmetyków Kuracja Siarczkowa Sulphur zawiera Buską maskę siarczkową, Buskie Spa siarczkowe, Kąpiel siarczkową, siarczkową pastę do zębów Buskodent, mineralne mydło siarczkowe, mineralny krem siarczkowy z witaminą A, odżywkę zdrojową mineralną, żel siarczkowy do stóp Podożel, szampon zdrojowy mineralny oraz żel siarczkowy hypoalergiczny.

Kąpiele borowinowe z kosmetykami borowinowymi Sulphur

Borowina uznawana jest za cenny dar natury, który znajduje zastosowanie w medycynie i kosmetologii. Właśnie dlatego znalazła się w kosmetykach borowinowych Sulphur Zdrój. Składnik ten przyspiesza regenerację naskórka i uszkodzonych tkanek, poprawia ukrwienie skóry, łagodzi stany zapalne. Znajduje zastosowanie w leczeniu chorób reumatycznych, dolegliwości kobiecych. Poza tym redukuje napięcie i wygładza skórę. Linia kosmetyków Kuracja Borowinowa marki Sulphur zawiera borowinę plus, borowinę Spa, Buski żel borowinowy na dziąsła Buskodent, masło borowinowe, peeling borowinowy i żel borowinowy hypoalergiczny.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.