JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Kosmetyki Sulphur idealnym upominkiem na Dzień Babci i Dziadka

13 stycznia 2021

seniorzy

Zastanawiasz się co kupić na Dzień Babci i Dziadka? Zapomnij o tzw. łapaczach kurzu. Zdecydowanie lepszym upominkiem, który ucieszy babcię i dziadka będą kosmetyki uzdrowiskowe polskiej marki Sulphur Zdrój. Dlaczego? O tym dowiesz się z artykułu.

Wraz z upływem lat nasza skóra się starzeje. Produkcja kolagenu i elastyny spowalnia, co powoduje utratę elastyczności. Skóra staje się cieńsza, a gruczoły tracą zdolność skutecznego nawilżania, przyczyniając się do problemu suchej skóry u osób w wieku dojrzałym. Również czynniki środowiskowe, takie jak narażenie na słońce czy trudne warunki pogodowe, mogą przyspieszać starzenie się skóry. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, również pochodzenie etniczne i genetyka wpływają na starzenie się skóry.

W jaki sposób warto dbać o skórę dojrzałą, aby zatrzymać jej starzenie oraz suchość?

5 kroków w pielęgnacji skóry dojrzałej

Krok 1: Delikatnie umyj

Do mycia skóry dojrzałej najlepiej stosować letnią wodę. Polecamy unikać gorących kąpieli oraz stosować łagodne środki myjące. Do kąpieli i pod prysznic dla babci i dziadka zalecamy Buskie Spa Siarczkowe. To kosmetyk wypełniony solanką i wodą siarczkową, który nie tylko doskonale oczyszcza i pielęgnuje skórę dojrzałą, ale również łagodzi stany zapalne i podrażnienia, poprawia sprężystość skóry oraz wzmacnia chrząstkę stawową.

Krok 2: Nawilżaj skórę

Babcia i dziadek powinni dwa razy dziennie aplikować krem nawilżający na swoje ciało. Najlepiej robić to rano oraz po wieczornej kąpieli. Do tego rytuału pielęgnacyjnego idealnie sprawdzi się mineralny krem siarczkowy z witaminą A Sulphur lub masło borowinowe Sulphur. Kosmetyki te zdecydowanie poprawią kondycję suchej skóry. Nawilżą, wzmocnią naskórek oraz zabezpieczą przed przeznaskórkową utratą wilgoci.

Krok 3: Chroń skórę przed nadmiernym nasłonecznieniem

Jak się okazuje, warto to robić nie tylko latem, ale również zimą. O tej porze roku promienie słońca także są bardzo intensywne, a do tego odbijają się na śniegu. Dobrym rozwiązaniem jest unikanie słońca w momentach jego najsilniejszej ekspozycji oraz używanie okularów przeciwsłonecznych i kosmetyków z wysokimi filtrami SPF.

Krok 4: Nie pal papierosów!

Palenie papierosów wpływa na pogorszenie kondycji skóry na wiele sposobów – przyspiesza starzenie i powstawanie zmarszczek. Zwężone naczynia krwionośne u palaczy, dostarczają skórze znacznie mniej krwi, tlenu i substancji odżywczych. Poza tym palenie uszkadza elastynę i kolagen, które odpowiadają za jędrność i sprężystość skóry.

Krok 5: Lepiej się odżywiaj

Objawem niedoborów żywieniowych mogą być wysypki, uszkodzenie lub zmiany skórne. Dlatego istotnym elementem, który zdecydowanie wpłynie na poprawę kondycji, odżywienie i odmłodzenie skóry, jest odpowiednio zbilansowana dieta  – wypełniona mnóstwem warzyw, owoców, nasion i orzechów oraz nabiałem.

Krok 6: Nie zapominaj o nawadnianiu organizmu!

Odwodniony organizm to także odwodniona skóra, dlatego tak bardzo ważne jest wypijanie około 2 litrów wody każdego dnia. Wpływa to nie tylko na zdrowie i samopoczucie, ale również na urodę.

Krok 7: Kosmetyki dla babci i dziadka

Dlaczego najlepszymi kosmetykami dla babci i dziadka są kosmetyki uzdrowiskowe Sulphur? Nasze produkty są dedykowane dla skóry dojrzałej z problemem bólu stawów, reumatyzmem czy łuszczycą. Często są zalecane jako domowa terapia uzupełniająca leczenie sanatoryjne, a to sprawia, że poza pielęgnacją skóry, wpływają również na stawy – łagodzą bóle mięśni i stawów oraz dolegliwości reumatyczne.

Wybierz odpowiedni zestaw kosmetyków uzdrowiskowych Sulphur dla babci i dziadka.  W dniu ich święta ofiaruj im to, co dla nich najlepsze.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.