JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Pielęgnacja skóry dojrzałej

26 października 2020

Pielęgnacja skóry dojrzałej

W jaki sposób dbać o skórę dojrzałą? Wielu seniorów poszukuje wskazówek dotyczących pielęgnacji. Każdy, niezależnie od wieku, pragnie zachwycać zdrową i promienną skórą. Poznaj kilka sprawdzonych sposobów dla seniorów, które pozwolą odmłodzić i wypielęgnować cerę.

Wiele kobiet obawia się „oznak upływu czasu”, które mogą się pojawić na ich skórze w postaci zmarszczek czy utraty jędrności. Marketing wielu firm kosmetycznych opiera się na odmładzaniu – jednak, zamiast tego – zdecydowanie lepiej skupić się na posiadaniu „zdrowej skóry” niezależnie od wieku.

Poznaj kilka kroków pielęgnacji skóry, które pozwolą kobietom w wieku 60+ poczuć się doskonale i pięknie.

Nie staraj się wyglądać „młodziej”.

Szalenie istotne jest stosowanie naturalnych produktów, które pomogą kobietom powyżej 60. roku życia wyglądać i czuć się doskonale. Okazuje się, że wcale nie musisz stosować drogich i ekskluzywnych kosmetyków czy poddawać się zabiegom medycyny estetycznej, by odmłodzić ciało.

Wykorzystuj swoją wewnętrzną moc i zapomnij o staromodnym przekonaniu, że wszystkie kobiety powinny nieustannie wyglądać jak nastolatki. Zamiast tego zaakceptuj piękno i emocje, które odmalowują się na twojej twarzy. Z pewnością wiodłaś niezwykłe życie, dlatego powinnaś być dumna ze swojego wyglądu. Z takim nastawieniem możesz podjąć kilka kroków w kierunku pielęgnacji swojej cery.

Ochrona przed słońcem

Uszkodzenia powodowane przez promienie słoneczne są jednym z głównych czynników pojawienia się zmarszczek i przebarwień. Doskonałym rozwiązaniem jest ograniczenie ekspozycji na słońce oraz zabezpieczanie jej poprzez stosowanie kremów przeciwsłonecznych z wysokim filtrem SPF, a także noszenie kapelusza przeciwsłonecznego.

Wiele uszkodzeń skóry, których przyczyną są promienie słoneczne, pojawia się w późniejszym okresie życia. Mimo to nigdy nie jest za późno, by zadbać o kondycję swojej skóry i ograniczyć ekspozycję na słońce. Ponadto używanie kosmetyków chroniących przed słońcem oraz unikanie nadmiernego nasłonecznienia może zmniejszyć ryzyko nowotworów skóry.

Pielęgnacja skóry przed snem

Jednym z najczęstszych wyzwań dla kobiet w wieku 60+ jest zbyt sucha skóra. Najlepszym sposobem, by poprawić jej nawilżenie, jest wieczorna pielęgnacja skóry. Nie zapominaj o usunięciu makijażu. Następnie umyj twarz specjalnym żelem. Zrezygnuj ze stosowania mydła do mycia twarzy, ponieważ usunie naturalne sebum ze skóry niezbędne do utrzymania jej nawilżenia. Kolejnym, niestety często pomijanym w codziennej pielęgnacji krokiem, jest przemycie skóry twarzy wacikiem nasączonym tonikiem, który przywróci cerze optymalne pH. Dopiero tak przygotowana twarz jest gotowa na aplikację mineralnego kremu siarczkowego.

Do codziennej pielęgnacji cery dojrzałej warto wybrać kosmetyki polskiego producenta Sulphur, których receptury wypełnione są solanką siarczkową i wyciągiem borowinowym.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.