JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Włosy przetłuszczające się

22 września 2016

kobieta-włosy

Problem przetłuszczających się włosów dotyka wiele kobiet i mężczyzn, niezależnie od wieku. Najczęściej problem ten spotykany jest u nastolatków, u których wahania gospodarki hormonalnej mogą powodować produkowanie zwiększonej ilości sebum, również na skórze głowy.

Jednak nie tylko młodzi ludzie walczą z problemem przetłuszczania się włosów. Ten problem dotyczy ludzi w różnym wieku i może stać się bardzo uciążliwy. Osoby które mają przetłuszczające się włosy, myją głowę nawet codziennie. Takie postępowanie zaburza naturalną warstwę ochronną skóry, przez co ta produkuje zwiększoną ilość sebum, a koło zamyka się.

Jak radzić sobie z przetłuszczającymi włosami?

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z problemem przetłuszczających włosów jest dokładne oczyszczanie skóry głowy. Warto jednak zwrócić uwagę nasz właściwy dobór szamponu. Substancje zawarte w szamponach i odżywkach dostępnych w drogerii będą wysuszać skórę głowy, przez co efekt oczyszczenia będzie krótki, a problem powróci ze zdwojoną siłą. Skuteczne pozbycie się problemu przetłuszczających włosów mogą zagwarantować tylko produkty lecznicze. Najlepiej postawić na kosmetyki zawierające w swoim składzie siarkę (najczęściej spotykaną w postaci solanki siarczkowej). Szampony zawierające siarkę skutecznie złuszczają i oczyszczają skórę głowy, jednocześnie jej nie wysuszając. Dodatkowo, dokładnie usuwają z włosów łój i sebum, odpowiedzialne za zbyt szybkie przetłuszczanie się.

Zasady pielęgnacji:

  1. Wybierz odpowiednie produkty: Szampony i odżywki przeznaczone specjalnie dla włosów przetłuszczających się i z łupieżem zawierają składniki, które regulują wydzielanie sebum i łagodzą podrażnienia skóry głowy.
  2. Regularnie myj włosy, aby usunąć nadmiar sebum i złuszczone komórki skóry.
  3. Unikaj gorącej wody: Gorąca woda może przesuszać skórę głowy, co może prowadzić do nasilenia problemu łupieżu. Zalecane jest mycie włosów letnią lub chłodną wodą.
  4. Unikaj nadmiernego stosowania produktów stylizujących: Nadmierna ilość produktów stylizujących może obciążać włosy i sprawiać, że będą się one szybciej przetłuszczać.
  5. Zadbaj o dietę: Zbilansowana dieta bogata w witaminy i składniki odżywcze może wspomóc zdrowie włosów i skóry głowy. Upewnij się, że Twoje codzienne posiłki zawierają odpowiednią ilość witamin z grupy B, witaminy A, C, D oraz cynku.
  6. Regularne delikatne oczyszczanie skóry głowy za pomocą peelingu lub specjalnych szamponów do oczyszczania może pomóc w redukcji łupieżu i przetłuszczania się włosów.

Dodatkowe działanie

Poza oczyszczeniem skóry głowy, siarczkowe produkty do włosów, mają również inne zastosowanie. Nie każdy wie, że siarka jest nazywana inaczej „pierwiastkiem piękna”, odgrywa bowiem ogromną wolę w procesie regeneracji naskórka, a dodatkowo jest podstawowym składnikiem białka budującego włosy i paznokcie. Więcej na temat wykorzystywania siarki na przetłuszczające się włosy możesz przeczytać na www.sulphur.com.pl

 

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.