JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

8 nawyków dla włosów przetłuszczających się

7 czerwca 2021

kobieta-włosy

Jednym z bardziej frustrujących problemów związanych z włosami jest pielęgnacja przetłuszczających się kosmyków. Choć półki drogerii uginają się pod ciężarem preparatów do włosów, to wiele osób ma problem z dobraniem odpowiedniego kosmetyku. Szukają sposobów, by ukryć je pod czapką a suche szampony wcale nie są rozwiązaniem tego problemu. Poznaj 8 codziennych nawyków idealnych dla osób z przetłuszczającymi się włosami.

Przyczyny przetłuszczania się włosów

Zanim dowiesz się jak odpowiednio dbać o włosy przetłuszczające, musisz zrozumieć przyczyny. Przetłuszczanie się włosów najczęściej jest powodowane nagromadzeniem się nadmiaru sebum, czyli naturalnego oleju produkowanego przez gruczoły łojowe. Choć ludzki organizm zwykle wie, ile powinien wyprodukować sebum dla zachowania zdrowej i nawilżonej skóry, to czasami powoduje nadmierne przetłuszczanie skóry i włosów. Do nadprodukcji sebum mogą przyczyniać się czynniki zewnętrzne takie jak zaburzenia pracy hormonów, złe nawyki pielęgnacyjne lub używanie nieodpowiednich kosmetyków. W związku z tym warto poznać poniższe wskazówki.

Używaj odżywki do włosów w odpowiedni sposób

Odżywka to kosmetyk, który powinniśmy stosować również w przypadku włosów przetłuszczających, gdyż zapewnia optymalną dawkę nawilżenia, odżywienia i ochrony. Kluczem jest znalezienie odżywki idealnie odpowiadającej potrzebom włosów. Warto sięgać po mineralną odżywkę zdrojową Sulphur. Zamiast nakładać ją na skórę głowy i pasma włosów dobrym pomysłem jest używanie jej jedynie do końcówek włosów oraz unikanie kontaktu ze skórą głowy. Odżywkę koniecznie należy spłukać, bo czasami to, co uważasz za tłuszcz, jest nie do końca spłukanym szamponem lub odżywką.

Nie myj zbyt często

Choć może to brzmieć sprzecznie z intuicją, to zbyt częste mycie włosów może przyczyniać się do ich przetłuszczania się. Zastanawiasz się, dlaczego tak jest? Jeśli budzisz się z tłustą skórą głowy i idziesz umyć włosy,  to tak naprawdę usuwasz naturalne sebum z powierzchni skóry i pasm włosów. Reakcją organizmu jest produkcja większej ilości sebum, co może prowadzić do przetłuszczania. Aby temu zaradzić, dobrze jest myć włosy raz lub dwa razy w tygodniu. Jeśli zmienisz częstotliwość mycia włosów, nie oczekuj, że wyniki zobaczysz z dnia na dzień – może minąć kilka tygodni, zanim ciało odzyska równowagę.

Zmień szczotkę do włosów

Wiele osób nadal błędnie wierzy, że szczotkowanie przetłuszczających się włosów jedynie pogorszy sytuację. Odpowiednia szczoteczka pomoże usunąć i rozprowadzić sebum na całej długości włosów, dzięki czemu są one mniej tłuste.

Sięgaj po odpowiednie kosmetyki do włosów

Niektóre kosmetyki mogą zdziałać cuda podczas rytuałów pielęgnacyjnych przetłuszczających się włosów, to są też takie, które jedynie zaostrzą problem. Podczas wyboru produktów do stylizacji unikaj kosmetyków nabłyszczających i przeciw puszeniu. W ich recepturze znajduje się olej, który może obciążać włosy i czynić je jeszcze bardziej przetłuszczonymi. Lepiej jest szukać produktów o działaniu dodającym objętości, które uniosą kosmyki u nasady i zapobiegną ich kontaktowi z przetłuszczającymi się cebulkami i skórą głowy.

Nie dotykaj włosów

Przeczesywanie włosów palcami u rąk może niekorzystnie wpłynąć na wygląd włosów. Opuszki palców i twarz również produkują sebum, które łatwo można przenieść na włosy, co pogłębi problem z przetłuszczaniem się.

Ogranicz prostowanie włosów

Mamy złą wiadomość dla osób uzależnionych od prostownicy. Prostowanie i gorące powietrze może sprawić, że włosy będą wyglądać na jeszcze bardziej przetłuszczone. Dzieje się tak dlatego, że przenoszą sebum od skóry głowy aż po końcówki włosów, dzięki czemu problem stanie się bardziej widoczny. Warto też podkreślić, że włosy naturalnie mają tendencję do opadania na skórę głowy po wyprostowaniu, co zwiększa możliwość kontaktu z sebum znajdującym się na skórze twarzy i głowy. Zamiast tego, aby włosy nie przetłuszczały się zbyt szybko lepiej wybrać fryzurę kręconą lub falowaną, która doda objętości.

Zapomnij o suchym szamponie

Użycie zbyt dużej ilości suchego szamponu powoduje nagromadzenie się produktu, co może wysuszać skórę głowy i powodować nadprodukcję sebum. Zamiast używać suchy szampon, sięgnij po mineralny szampon zdrojowy Sulphur i używaj go 1-2 razy w tygodniu.

Jesteś gotowa, by zapomnieć o przetłuszczających się włosach? Stosując się do powyższych wskazówek, pomożesz przywrócić równowagę skórze głowy, a w efekcie zmniejszysz przetłuszczanie się włosów.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.