JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

AZS zasady pielęgnacji cz. 1

21 czerwca 2021

dłonie-w-wodzie

Zasadniczym elementem rutynowej pielęgnacji skóry, również w przypadku atopowego zapalenia skóry, jest koncentracja na poprawie jej nawilżenia. Warto również wiedzieć, które składniki pielęgnacyjne oraz czynniki środowiskowe mogą powodować zaostrzenie problemu, aby ich uniknąć. Stworzenie codziennych rytuałów pielęgnacyjnych pomoże łagodzić objawy AZS takie jak świąd, przesuszenie czy podrażnienie.

Osoby z rozpoznanym problemem atopowego zapalenia skóry doskonale wiedzą, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. AZS to przewlekły stan, który może się zaostrzyć w przypadku narażenia na czynniki środowiskowe. Jest rodzajem wyprysku, który charakteryzuje się swędzeniem, suchością i łuszczącymi się plamami. Zadbanie o nawilżenie pomoże zapobiegać nawrotom AZS oraz przyniesie ulgę. Opracowując rutynę pielęgnacyjną, trzeba zapewnić skórze nawilżenie i ochronę przed zaczerwienieniami i dyskomfortem.

Jak dbać o skórę z AZS?

W łagodnych przypadkach AZS, gdy głównym objawem jest przesuszenie skóry, odpowiednia pielęgnacja może stłumić te objawy. W innych sytuacjach radzenie sobie z objawami atopowego zapalenia skóry może wymagać dodatkowych środków ostrożności lub leczenia. Niezależnie od tego czy dolegliwość ta jest łagodna, czy cięższa, punktem wyjścia dla większości rytuałów pielęgnacyjnych jest:

  • ochrona przed utratą wilgoci
  • nawilżanie
  • kojenie
  • unikanie wyzwalaczy

Używanie kremu nawilżającego

Podstawowym krokiem, jaki możesz uczynić dla skóry z AZS, jest wyrobienie nawyku nawilżania skóry zaraz po kąpieli. Zdaniem National Egzema Association, jeśli nie zastosujesz balsamu lub kremu na jeszcze wilgotną skórę, to woda z niej wyparuje.

Prysznic lub kąpiel

Podczas kąpieli lub prysznica należy unikać gorącej wody. Letnia woda pomaga skórze wchłonąć część wilgoci. Należy również unikać szorowania oraz używania kosmetyków zawierających drażniące substancje w składzie INCI. Aby stworzyć barierę blokującą wilgoć, po umyciu ciała użyj balsamu lub kremu. Nie zawsze kąpiele są gorszym rozwiązaniem niż prysznic. Obie formy mycia ciała usuwają zanieczyszczenia, bakterie i martwe komórki skóry. Jednak jedna i druga forma powinna być krótka.

Unikaj wyzwalaczy

Czynniki drażniące i wyzwalacze mogą powodować zaostrzenie się problemu atopowego zapalenia skóry. Dlatego tak istotne w codziennej rutynie pielęgnacyjnej powinno być podejmowanie kroków, by unikać kontaktu z wyzwalaczami. Nie wszystkie wyzwalacze to substancje drażniące czy składniki chemiczne. Również zimne i suche powietrze może zaostrzyć AZS. Zarówno latem jak i zimą niezbędna jest subtelna zmiana w rytuałach pielęgnacyjnych, by zapewnić skórze optymalną ochronę.

Dopasowanie do potrzeb swojej skóry

To, co działa w przypadku jednych osób z atopowym zapaleniem skóry, może zupełnie nie działać u ciebie. Dermatolodzy dowodzą również, że ukoić dyskomfort związany z AZS mogą również produkty, które nie są dedykowane do skóry z tym problemem. Czasem na przykład pomocny będzie olej roślinny lub wazelina, które pomogą nawodnić i złagodzić ból oraz ukoić świąd.

Kolejną porcję porad dotyczących pielęgnacji skóry z problemem AZS znajdziesz w kolejnej części artykułu – TUTAJ.

Zdjęcie autorstwa Monstera z Pexels

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.