JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Jak przygotować skórę do opalania?

28 czerwca 2021

kobieta-na-plaży-latem

W tym roku długo przyszło nam czekać na ciepłe promienie słońca, które rozpieszczają naszą skórę. Jest wiele powodów, dla których warto rozważnie korzystać z dobrodziejstwa słońca. Umiarkowana ekspozycja na światło słoneczne podnosi poziom serotoniny, a w efekcie poprawia nastrój. A poza tym – albo przede wszystkim – dekoruje skórę blaskiem.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ekspozycja na słońce może powodować uszkodzenia skóry oraz jej przedwczesne starzenie się i nowotwory. Dlatego trzeba się do niej odpowiednio przygotować. W jaki sposób? Przygotowaliśmy kilka porad!

Wskazówka 1 – Pobudź zdolność skóry do opalania

Słońce emituje promienie UVA i UVB, które nie są pochłaniane przez warstwę ozonową planety. W efekcie docierają do tkanki skórnej, pobudzając jeden z naturalnych mechanizmów obronnych organizmu przed promieniami słońca, jakim jest produkcja melaniny. Zjawisko to odpowiada za koloryt i opaleniznę.

Problem polega na tym, że zimą, gdy nie wystawialiśmy ciała na ekspozycję na słońcu, wówczas poziom melaniny jest niewielki, a to oznacza, że trudniej jest jej się bronić przed promieniowaniem słonecznym. Dlatego jeśli pragniesz się równomiernie opalić podczas wakacji, co najmniej 10 dni przed ich rozpoczęciem, zacznij naturalnie korzystać z dobroczynnych właściwości słońca, by pobudzić produkcję melaniny oraz uniknąć oparzeń i przebarwień. Stosuj kosmetyki, które zabezpieczają przed słońcem, by dbać o zdrowie skóry.

Wskazówka 2 – złuszczaj!

Koniecznie stosuj peeling do ciała, by usunąć martwe komórki skóry, które mogłyby uniemożliwić skórze uzyskanie jednolitej opalenizny. Peeling borowinowy Sulphur z kwasem hialuronowym o zapachu granatu i zielonej herbaty pielęgnuje ciało i zmysły. Delikatnie i subtelnie masuje skórę, oczyszcza ją, za pomocą ziarenek passiflory złuszcza martwe komórki skóry i wygładza nierówności. Usuwa zanieczyszczenia, poprawia kondycję i wygląd skóry. Reguluje nawilżenie, czyniąc ją sprężystą, udekorowaną blaskiem i jędrną. Jego receptura łączy w sobie wyjątkowe właściwości wodnego wyciągu borowinowego, oleju z szałwii hiszpańskiej, oleju z zielonej herbaty, kwasu hialuronowego, oleju z orzechów arachidowych oraz oleju z orzechów babassu.

Wskazówka 3 – nawilżaj i odżywiaj

Nawilżanie skóry jest ważne nie tylko po ekspozycji na słońce, ale również przed nią. Kosmetyki nawilżające mogą ograniczyć uszkodzenia skóry przez słońce, gdyż sucha skóra jest bardziej podatna na oparzenia słoneczne. Wybierz mineralny krem siarczkowy z witaminą A Sulphur aby intensywnie odżywić i nawilżyć oraz wzmocnić barierę hydrolipidową skóry. Kosmetyki te poprawią ogólny wygląd skóry, a dodatkowo pozostawią ją miękką i sprężystą.

Przygotowane do przyjęcia promieni słonecznych ciało warto stopniowo eksponować na słońcu. I pamiętaj, by chronić ją kosmetykami, które zapewnią wysoką ochronę przed promieniowaniem UV.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.