JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Borowina na sprawy kobiece

25 września 2018

kobieta-trzymająca-w-dłoniach-kwiat

Przedstawiciele naszej firmy w miniony weekend brali udział w Targach Beauty Days w Warszawie, gdzie mnóstwo kobiet pytało o właściwości i zastosowanie borowiny w chorobach kobiecych. Dlatego dziś przygotowałam dla Was garść informacji na ten temat!

Jednym z naszych najcenniejszych surowców, którymi wypełniamy receptury naszych preparatów, jest borowina. To skarbnica wyjątkowych substancji leczniczych, takich jak kwasy humusowe, cukry, enzymy, aminokwasy i pektyny. O zastosowaniu borowiny w kosmetyce pisałam już w poście pt. Borowina — właściwości kosmetyczne. A czy warto stosować borowinę w leczeniu chorób kobiecych?

 

Borowina kryje w sobie bogactwo aktywnych substancji. Wśród nich są związki estrogenne wpływające na nasz układ hormonalny, które dodatkowo pobudzają jajniki do pracy. Ma też właściwości ściągające, przeciwzapalne i bakteriobójcze. Wspomaga odnowę uszkodzonych tkanek i zwiększenie ukrwienia skóry. Wskazana jest przy leczeniu chorób kobiecych np. w stanach zapalnych pochwy i przydatków oraz nadżerkach. A także po operacjach ginekologicznych i w okresie menopauzy, ze względu na fakt, że łagodzi jej objawy.

 

Zabiegi borowinowe w uzdrowiskach są wykonywane u kobiet ze stwierdzoną niepłodnością czy w stanach zapalnych dróg rodnych.

 

W artykule pt. Leczenie uzdrowiskowe chorób kobiecych — wskazania i przeciwwskazania, autorstwa Ewy Głyda, Tomasza Opala, Tomasza Olejniczaka oraz Karoliny Chamaj-Wierzchowskiej przeczytałam” Działanie borowiny na jajniki jest dwojakie, tj. bezpośrednie poprzez intensywne przegrzewanie jajników i działanie estrogenne związane z zawartością tych substancji w borowinie; natomiast działanie pośrednie, nieswoiste, polega na pobudzeniu wydzielania hormonów przysadkowych. Wykazano zwiększenie poziomu glikokortykoidów we krwi po zabiegach borowinowych (7, 8).

Najczęściej stosowanymi zabiegami są: okłady – zawijania całkowite i częściowe, kąpiele borowinowe i zawiesinowe, nasiadówki, tampony borowinowe, zabiegi z pasty borowinowej, jontoforeza (1). Należy jednak pamiętać o przeciwwskazaniach do stosowania zabiegów borowinowych, takich jak krwawienia, ostre stany zapalne, nowotwory, ciąża i okres karmienia (1, 2).” Źródło: Medycyna Rodzinna 3/2004, s. 131-134).

 

W jaki sposób stosować borowinę w chorobach kobiecych?

W domu stosuj półkąpiele (od pasa w dół), okłady lub nasiadówki. Rozpuść w wodzie kostkę torfową (wg instrukcji). Stosuj półkąpiele przez 10 dni co 4-5 tygodni. Są łagodne i bezpieczne. Pełna kąpiel obciąża organizm, dlatego lepiej nie stosować ich bez konsultacji z lekarzem.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.