JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Czynniki, które powodują uszkodzenia i zniszczenia włosów

26 września 2022

młoda-kobieta-drapie-się-po-głowie

Mimo iż ludzie na całym świecie od lat cierpią na nadmierne wypadanie włosów, nadal jest ono tematem tabu. Problem ten generuje mnóstwo stresu i w znacznym stopniu wpływa na poczucie własnej wartości. Poznaj czynniki wpływające na wypadanie i zniszczenia włosów.

Czynniki wpływające na wypadanie i zniszczenie włosów

Dieta

Włosy potrzebują składników odżywczych w postaci witamin i minerałów. Jeśli poszukujesz diety dla mocnych i zdrowych włosów, połącz w niej świeże warzywa i owoce z produktami mlecznymi, drobiem, rybami oraz orzechami i nasionami. Nie zapominaj o wypijaniu odpowiedniej ilości wody, ogranicz spożycie soli, cukru oraz tłustych potraw. Dieta bogata w białko, witaminy A, B6, B12 oraz C, a także kwas foliowy, cynk, miedź i żelazo zapewni lśniące i mocne włosy.

Stres

Choć krótkotrwały stres motywuje nas do działania, to ten permanentny może przyczynić się także do pogorszenia kondycji i zdrowia włosów. W sytuacjach stresowych organizm produkuje hormony takie jak kortyzol i noradrenalina, które oddziałują także na cykl wzrostu i wypadania włosów. Wiele osób w wyniku ekstremalnych sytuacji stresowych lub traumy wiele osób doświadczyło wypadania włosów.

Zanieczyszczenia środowiskowe

Smog i zanieczyszczenia powietrza są kolejnym zagrożeniem, które wpływa na produkcję białek w strukturze włosów. W efekcie osłabia je i sprawia, że kosmyki włosów stają się bardziej podatne na uszkodzenia. Dym z papierosów zawiera substancje rakotwórcze, które mogą osadzać się na włosach i powodować uszkodzenia w mieszkach włosów. Kurz przyciąga roztocza, które wywołują u ludzi alergie, infekcje skóry głowy i stany zapalne. Choć początkowo ich objawy mogą być łagodne, takie jak świąd skóry głowy to w efekcie mogą powodować wypadanie kosmyków. Choć nie możemy chronić się przed każdą formą zanieczyszczenia to stosowanie dobrej odżywki do włosów czy noszenie czapki zapewniającej ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi to doskonałe rozwiązanie.

Ekspozycja na słońce

Słońce jest potrzebne ludzkiemu organizmowi do produkcji witaminy D, niezbędnej dla dobrego samopoczucia oraz zdrowia zębów czy kości. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV powoduje, że włosy stają się suche i łamliwe. W efekcie są matowe, pozbawione życia a ich końcówki się rozdwajają. Dodatkowo nasze włosy są podatne na uszkodzenia przez chlorowaną i słoną wodę morską lub z basenów. Natomiast wysoki poziom miedzi w wodzie basenowej może powodować zielenienie włosów.

Kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne

W sklepach z kosmetykami dostępna jest szeroka gama kosmetyków do włosów. Natomiast salony fryzjerskie oferują różnorodne zabiegi przedłużania, stylizacji, rozjaśniania i farbowania włosów. Nadmierne stosowanie kosmetyków, podobnie jak zbyt intensywne zabiegi fryzjerskie mogą uszkadzać pasma włosów.

Reasumując, kondycja włosów nie zawsze wiąże się ze zmianą szamponu, odżywki, serum i innych preparatów do ich pielęgnacji. Styl życia i czynniki zewnętrzne w znacznym stopniu wpływają na kondycję naszych włosów. Zarówno dieta, stres, palenie tytoniu, zanieczyszczenia powietrza, ekspozycja na słońce, a także preparaty i zabiegi pielęgnacyjne, mogą powodować uszkodzenia oraz wypadanie włosów. Czasem wystarczy wprowadzić drobne zmiany w codziennym stylu życia i rutynie pielęgnacji, by zaobserwować zaskakujące rezultaty.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.