JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Jak dbać o skórę latem?

17 lipca 2020

kobieta-leży-przy-basenie

Lato to bardzo trudny sezon dla naszej skóry. Upały, wiatr, chlor i słona woda – wszystko to w połączeniu z makijażem i potem może znacznie pogorszyć wygląd i kondycję cery. Czy wiesz, w jaki sposób zadbać o optymalną pielęgnację skóry latem?

Pielęgnacja skóry latem – zasady.

Każdego dnia stosuj kosmetyki przeciwsłoneczne

Filtr przeciwsłoneczny to jeden z absolutnie koniecznych kosmetyków, które powinniśmy stosować latem każdego dnia, nie tylko przed wyjściem na plażę. Codziennie stosuj kosmetyki z wysokimi filtrami SPF, minimum 30, aby zapewnić skórze szerokie spektrum ochrony przed niekorzystnym wpływem promienia UVA i UVB.

Nawilżaj skórę od zewnątrz i od środka

Sezon wiosny i lata to czas, gdy powinniśmy bardzo troskliwie dbać o nawilżenie skóry. W tym celu warto połączyć picie co najmniej 2-3 litrów wody i naparów ziołowych, ze spożywać owoce oraz używać silnie nawilżających kosmetyków. Poza kremem nawilżającym na dzień i na noc, warto regularnie złuszczać skórę za pomocą peelingu lub rękawicy peelingującej. Taki rytuał pielęgnacyjny złuszczy martwe komórki naskórka, usunie zanieczyszczenia, nadmiar sebum i pot oraz wygładzi skórę, a także ułatwi wnikanie składników aktywnych w głębsze partie skóry. Dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli latem często spędzasz czas na świeżym powietrzu, jest spryskiwanie skóry twarzy i ciała nawilżającą mgiełką. Warto pamiętać o stosowaniu balsamów oraz masek zapewniających intensywną kurację nawilżająco-kojącą, które ukoją skórę po opalaniu oraz przywrócą jej optymalny poziom nawilżenia.

Koniecznie złuszczaj!

Systematyczne złuszczanie martwych komórek skóry poprzez zabiegi szczotkowania ciała bądź używanie peelingów wspomaga usuwanie martwych komórek skóry oraz toksyn, zanieczyszczeń i potu. Warto włączyć zabiegi złuszczania do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, aby zyskać młodą, gładką i piękną skórę. Regularne złuszczanie jest też niezbędnym krokiem do uzyskania długotrwałej opalenizny skóry.

Dbaj o usta!

Latem często zapominamy o pielęgnacji ust. Jeśli chodzi o zdrowie skóry, bardzo ważne jest, aby pamiętać o złuszczaniu, ochronie i intensywnym nawilżaniu skóry ust. Miej zawsze przy sobie pomadki z wysokimi filtrami SPF, które zabezpieczą ją przed niekorzystnym wpływem promieniowania słonecznego.

Przygotuj kurację kojąco-nawilżającą.

Zapomniałaś o zastosowaniu kosmetyków chroniących przed słońcem? A może zasnęłaś podczas wypoczynku na świeżym powietrzu? Wieczorem skóra piecze i boli? Istnieje wiele domowych preparatów, które złagodzą poparzenie skóry po opalaniu. Można wśród nich wymienić aloes czy maślankę. Latem warto także zaopatrzyć się w balsamy chłodząco-kojące, które przywrócą równowagę poparzonej skórze, ukoją ból oraz zadbają o nawilżenie.

Pamiętaj o zasadach korzystania ze słońca.

Promienie słoneczne są niezbędne do wytworzenia witaminy D w ludzkim organizmie. Nie oznacza to jednak, że musisz przebywać na słońcu przez cały dzień. Wręcz przeciwnie! Latem, szczególnie podczas upalnej pogody należy pamiętać o zasadach zdrowego opalania i umiejętnie korzystać ze słońca. W celu produkcji witaminy D w organizmie można wybrać się na spacer o poranku lub wieczorem. W godzinach najsilniejszych upałów, czyli 11-17 – najlepiej schronić się przed słońcem w zacienionym miejscu. Natomiast zawsze, kiedy wychodzimy na zewnątrz, należy wcześniej wsmarować w skórę kosmetyk przeciwsłoneczny (i ponownie stosować go co 2 godziny). Warto nosić kapelusz i okulary przeciwsłoneczne oraz zawsze mieć przy sobie butelkę z wodą, by nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Dobrym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku skóry z tendencją do powstawania zmian skórnych i pieprzyków są regularna obserwacja skóry i wizyta u dermatologa.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.