JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Skóra łuszczycowa – pielęgnacja latem

20 maja 2022

młoda-kobieta-twarz-cera-problematyczna

Wiele osób chorujących na łuszczycę wprost nie może się doczekać cieplejszych miesięcy w roku. Sezon wiosny i lata z ciepłym i wilgotnym powietrzem łagodzi suchość i świąd, a promienie słońca koją dyskomfort. Przygotowaliśmy garść wskazówek, z których dowiesz się, jak radzić sobie z łuszczycą latem.

Wpływ światła słonecznego na skórę łuszczycową

Ekspozycja na słońce może zmniejszać stany zapalne u osób z łuszczycą, jednak należy pamiętać, by zapewnić skórze skuteczną ochronę przeciwsłoneczną. Fototerapia polegająca na krótkotrwałym naświetlaniu skóry światłem UV to doskonała terapia na łuszczycę. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre leki na łuszczycę mogą powodować nadwrażliwość na słońce.

Chcąc samodzielnie korzystać z dobroczynnego wpływu promieni słonecznych na skórę osób z problemem łuszczycy, warto korzystać z nich przez 5-10 minut o poranku lub wieczorem, gdy nie świeci ono już tak intensywnie. Partie ciała niedotknięte łuszczycą warto jednak zabezpieczyć kremem przeciwsłonecznym o szerokim spektrum działania. Trzeba również pamiętać o noszeniu okularów i kapelusza przeciwsłonecznego.

Ochrona skóry przed skaleczeniem i ukąszeniami

Aż jedna czwarta osób chorujących na łuszczycę może doświadczać zjawiska Köbnera. Jest to typowy objaw aktywnej łuszczycy, który polega na tym, że nawet niewielki uraz skóry wywołuje zmiany łuszczycowe w uszkodzonym miejscu skóry lub wokół niego. Dlatego, aby uniknąć tego typu obrażeń, skaleczeń czy ukąszeń owadów wiosną i latem warto nosić odzież z długimi rękawami i długimi nogawkami, a także nie zapominać o odzieży ochronnej podczas pracy w ogrodzie. Nie należy dłubać czy drapać skóry po ukąszeniach owadów, ponieważ może to pogorszyć sytuację.

Ostrożnie podczas depilacji

Lato oznacza częste golenie lub depilację zarówno u kobiet, jak i mężczyzn w celu pozbycia się niechcianego owłosienia. Warto zachować szczególną ostrożność podczas depilacji lub golenia partii ciała dotkniętych łuszczycą, aby nie doprowadzić do zacięcia czy uszkodzenia ciągłości naskórka.

Unikaj kosmetyków zawierających alkohol i zapachy

Kosmetyki, których receptury zostały wzbogacone o alkohol i substancje zapachowe mogą podrażniać i wysuszać skórę. Dobrą praktyką, dla osób chorujących na łuszczycę, jest wnikliwe przyglądanie się recepturom kosmetyków przed ich zakupem.

Stosuj kosmetyki, które silnie nawilżą

Skóra łuszczycowa wiosną i latem wymaga intensywnego i systematycznego nawilżania. Kosmetyki, które zapewnią twojej skórze właściwe nawilżenie warto mieć zawsze przy sobie, by móc wsmarować je w ciało nawet kilka lub kilkanaście razy w ciągu dnia. Nakładaj je obficie i często, aby poprawić nawilżenie skóry. Jest to szczególnie ważne podczas przebywania na świeżym powietrzu czy stosowania klimatyzacji, ponieważ to czynniki, które mogą powodować nadmierne przesuszenie skóry.

Pływanie – idealna aktywność na lato

Pływanie to doskonały sposób wypoczynku w upalne dni. Zwłaszcza jeśli pływasz w słonej wodzie, może ona wspomagać złuszczanie martwego naskórka, a w efekcie poprawić wygląd skóry łuszczycowej. Trzeba również mieć na uwadze, że zarówno słona, jak i chlorowana woda z basenów, może powodować suchość i łuszczenie się skóry. W związku z tym zawsze po kąpieli należy pamiętać, by opłukać ciało i zastosować krem, który intensywnie nawilży skórę.

Chroń organizm przed przegrzaniem i poceniem

Przegrzanie i nadmierna potliwość to kolejne czynniki, które mogą potęgować ryzyko zaostrzenia lub pogorszenia objawów łuszczycy. Lekkie, luźne i wykonane z naturalnych i oddychających tkanin ubrania nie tylko nie dopuszczają do przegrzania organizmu, ale także nie podrażniają skóry.

Nie zapominaj o relaksie

Wiosna i lato to czas, gdy zdecydowanie więcej wypoczywamy. Znajdź aktywność lub hobby, która będzie Cię odprężać. Bez względu na to, czy będzie to czytanie książek na balkonie, spacery po lesie, praca w ogrodzie, wędrówki po górach – staraj się głęboko oddychać, ćwiczyć uważność i medytować każdego dnia.

Kompendium wiedzy o łuszczycy oraz pielęgnacji skóry łuszczycowej

Stworzyliśmy kompendium wiedzy o łuszczycy oraz pielęgnacji skóry łuszczycowej. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do artykułów na ten temat:

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.