JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Trądzik pielęgnacja skóry cz. 2

15 lipca 2020

kobieta-szlafrok-w-łazience-trądzik

Trądzik to problematyczna dolegliwość skóry, a odpowiednie skomponowanie rytuałów pielęgnacyjnych może zająć wiele miesięcy. Zastanawiasz się, w jaki sposób zadbać o trądzikową cerę? Poznaj nasze podpowiedzi i dowiedz się, jak poprawić kondycję skóry z tendencją do trądziku.

Niedawno w pierwszej części artykułu przedstawiliśmy pierwszą część porad, tym razem nadszedł moment na kolejne sprawdzone patenty.

Stosuj krem przeciwsłoneczny

Kosmetyki z filtrami SPF należy koniecznie stosować przez cały rok. Jednak w przypadku skóry trądzikowej mogą powodować powstawanie trądziku. Najlepiej wybrać bezolejowe preparaty do ochrony przeciwsłonecznej, które zabezpieczą skórę przed niekorzystnym wpływem promieniowania UVA i UVB, ale bez zatykania porów.

Regularnie pij herbaty i ziołowe napary

Dobrym pomysłem jest pijanie naparu z mięty lub pokrzywy. Zdaniem dermatologów już 2 szklanki herbaty każdego dnia mogą zmniejszyć objawy trądziku o 25%. Dzieje się tak, ponieważ herbata z mięty działa przeciwzapalnie oraz obniża poziom testosteronu.

Często zmieniaj pościel

Zbyt rzadko prane prześcieradła i pościel mogą doprowadzić do zanieczyszczenia krzyżowego, a w efekcie potęgować trądzik. W przypadku osób z cerą trądzikową bardzo istotna jest częsta zmiana pościeli – warto to robić raz w tygodniu, aby zapobiegać gromadzeniu się bakterii i zarazków, co wpływa na kondycję cery. Jeśli marzysz o nieskazitelnej i pozbawionej zmian trądzikowych skórze zachowanie szczególnych zasad higieny to konieczność.

Dbaj o czysty ekran telefonu

Ile razy w ciągu każdego dnia twój ekran telefonu dotyka skóry twarzy w trakcie rozmów telefonicznych? Albo ile razy dotykasz go dłońmi, a potem przenosisz znajdujące się na nim zanieczyszczenia na skórę twarzy? Aby zadbać o czystość, należy codziennie przecierać ekran telefonu ściereczką nasączoną alkoholem. Doskonałym rozwiązaniem jest również używanie słuchawek lub trybu głośnomówiącego zawsze, gdy jest to możliwe.

Przetrzyj słuchawki

Wiele pozornych codziennych nawyków wpływa na kondycję naszej skóry, mimo że często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nawet coś tak pozornie nieszkodliwego, jak używanie słuchawek może powodować wybuchy trądziku w okolicach szczęki i skroni. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które używają słuchawek podczas treningu, pracy lub przez dłuższy czas. Pot i bakterie gromadzą się na słuchawkach i wokół nich. A brak dostępu do świeżego powietrza (gdy nosisz słuchawki przez kilka godzin) przyspiesza namnażanie się bakterii, a w efekcie przyczynia się do powstawania trądziku.

Staraj się nie dotykać twarzy

Jedną z podstawowych wskazówek, która mówi o tym, jak pozbyć się trądziku jest utrzymywanie dłoni w czystości i maksymalne ograniczenie dotykania nimi skóry twarzy. Nasze ręce nie zawsze są czyste, a po zbyt częstym kontakcie ze skórą twarzy mogą powodować zaostrzenie się trądziku, prowadzić do infekcji oraz powstawania blizn potrądzikowych.

Nie wyciskaj pryszczy!

Jeśli koniecznie musisz coś zrobić ze zmianami trądzikowymi, poza umyciem i pielęgnacją skóry twarzy, to świetną terapią jest przykładanie lodu lub zimnych okładów. Zimne okłady  pomagają zminimalizować stan zapalny. Wystarczy owinąć kostkę lodu w miękką chusteczkę i przykładać do skóry twarzy na 20-30 sekund kilka razy w ciągu każdego dnia.

Nie używaj pasty do zębów i alkoholu

Wiele osób z pewnością słyszało, że domowymi sposobami na ograniczenie zmian trądzikowych jest smarowanie ich pastą do zębów lub alkoholem. Jest wiele takich kuracji, ale należy je stosować z rozwagą. Używanie pasty do zębów lub alkoholu może powodować podrażnienia albo przesuszać skórę. Zdecydowanie lepiej używać odpowiednio dobranych, wysokiej jakości kosmetyków dedykowanych do pielęgnacji skóry trądzikowej. W przypadku chęci naturalnego leczenia trądziku dobrym sposobem jest przemywanie skóry ze zmianami trądzikowymi rozcieńczonym olejkiem z drzewa herbacianego.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.