JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Jak działają maści i żele na bolące kolana: składniki aktywne

3 kwietnia 2024

Czym jest ból?

Niesteroidowe leki przeciwzapalne są powszechnie wykorzystywane do zwalczania bólu stawów. Przynoszą ulgę i zmniejszają stan zapalny, zmniejszają obrzęki w okolicach dotkniętych problemem stawów. To pozwala osobom cierpiącym na bóle stawowe odzyskać większą swobodę ruchów i poprawia ich komfort życia.

Nie musisz sięgać za każdym razem po doustny lek przeciwbólowy, jeśli cierpisz z powodu choroby zwyrodnieniowej stawów. Możesz sprawdzić, jak działają żele i maści. To preparaty bez recepty, które możesz stosować miejscowo, bez groźnych dla zdrowia skutków ubocznych.

Substancje czynne w lekach OTC na bolące kolana

Ból kolan może wynikać z urazów, przeciążeń, chorób zwyrodnieniowych czy stanów zapalnych.

Dostępne na rynku leki przeciwzapalne bez recepty (OTC), dostępne nie tylko w aptekach, ale także w internetowych sklepach medycznych, zawierają różne substancje czynne, które łagodzą ból, zmniejszają stan zapalny, wspierają proces regeneracji uszkodzonych tkanek.

Wśród skutecznych, ale naturalnych składników odpowiednich na ból stawów i mięśni są siarka i borowina.

Siarka

Siarka jest pierwiastkiem chemicznym naturalnie występującym w ludzkim organizmie. Ma właściwości przeciwzapalne i regeneracyjne. Stosowana jest w preparatach na bolące kolana i ból mięśni.

Łagodzi ból, zmniejsza dolegliwości związane z zapaleniem stawów i wspiera odbudowę kolagenu, ważnego składnika tkanki łącznej oraz chrząstki stawowej. Regularne stosowanie żelu z aktywnymi składnikami solanki siarczkowej na ból kolan i stawów prowadzi do poprawy ruchomości stawu kolanowego, zmniejszenia sztywności oraz odbudowy uszkodzonych struktur stawowych.

Borowina

Borowina, czyli rodzaj torfu leczniczego, jest kolejnym cennym składnikiem obecnym w maściach przeciwbólowych i przeciwzapalnych oraz lekach na reumatoidalne zapalenie stawów.

Dzięki wysokiej zawartości kwasów huminowych borowina ma silne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz relaksujące. Sięganie po maść na stawy z borowiną może przynieść szybką ulgę, bo środek redukuje ból i napięcie mięśniowe wokół stawu.

Borowina poprawia krążenie, a to również regeneruje tkankę stawową. Zastosowanie maści z borowiny na ból mięśni i stawów może także przyczynić się do wydłużenia okresów remisji w chorobach przewlekłych, takich jak artretyzm czy reumatyzm.

Korzyści stosowania maści na bolące kolana

Stosowanie maści przeciwbólowej na stawy to popularna i skuteczna metoda łagodzenia dolegliwości, takich jak ból pleców, bóle mięśniowo-stawowe, silny ból kolan. Oto najważniejsze zalety stosowania takich preparatów.

  • Dzięki zawartości aktywnych składników naturalnych maści i żele przeciwbólowe bez problemu penetrują skórę i dostarczają bezpośrednio do bolącego stawu kolanowego substancje o działaniu przeciwbólowym. Łagodzą ból szybko i bezpiecznie, bez konieczności korzystania z takich leków na ból jak ketoprofen czy ibuprofen.
  • Składniki takie jak siarka oraz jony wodorosiarczkowe mają silne właściwości przeciwzapalne. Ich stosowanie przyczynia się do redukcji miejscowego bólu i stanów zapalnych w obrębie stawów.
  • Regularne stosowanie maści z borowiną i solanką siarczkową wspomaga regenerację tkanki łącznej i stawowej. Siarka koloidalna oraz cenne mikroelementy, takie jak jony wapnia, magnezu, jodu czy bromu, odżywiają staw, wspierając jego funkcjonowanie i zwiększając zakres ruchu.
  • Siarka i mikroelementy mają również właściwości wspomagające procesy regeneracji uszkodzonych tkanek. Ich aplikacja w postaci maści przyspiesza odbudowę chrząstki stawowej oraz poprawia kondycję okolicznych mięśni.

Przeciwbólowe maści na bolące stawy są dobrze tolerowane i rzadziej niż leki na receptę wywołują działania niepożądane. Mogą być stosowane jako część długotrwałej terapii bez obawy o skutki uboczne.

Maści rozgrzewające i chłodzące — jaką wybrać?

Maść na bolące stawy – jaką wybrać?

  • Maści rozgrzewające są zalecane przede wszystkim przed aktywnością fizyczną, aby przygotować mięśnie i stawy do wysiłku. Mogą być również stosowane w celu łagodzenia przewlekłego bólu, na przykład związanego z chorobami reumatycznymi, ponieważ ciepło zmniejsza sztywność i poprawia ruchomość stawów.

Działają poprzez stymulowanie przepływu krwi do danej części ciała, co przyspiesza regenerację i zmniejsza uczucie bólu. Ciepło wytwarzane przez maść może również zrelaksować napięte mięśnie.

  • Maści chłodzące są odpowiednie po aktywności fizycznej. Łagodzą ostry ból mięśni, zmniejszają stany zapalne, obrzęki i urazy, takie jak stłuczenia czy naciągnięcia mięśni. Chłodzące maści obniżają temperaturę skóry i tkanek, a to przynosi natychmiastową ulgę w bólu, zmniejsza obrzęki i stan zapalny.

Podsumowując: przy ostrym bólu po urazie lepsza będzie chłodząca maść. Przy bólu przewlekłym i sztywności stawów — maść rozgrzewająca.

Pamiętaj jednak, żeby przed użyciem nowego produktu zapoznać się z jego instrukcją użytkowania oraz ze składem. Upewnij się, że nie ma przeciwwskazań do jego stosowania. Jeśli masz jakieś wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.