JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Minerały i mikroelementy dla skóry

10 maja 2019

kobieta-natura

Czy wiesz, jakich minerałów i mikroelementów potrzebuje Twoja skóra, by zachwycać doskonałą kondycją oraz promiennym blaskiem? Te naturalne substancje mają mnóstwo właściwości – odmładzające, przeciwzapalne i przeciwutleniające. Poznaj kilka z nich!

 

Minerały i mikroelementy

Siarka

Siarka kojąco wpływa na skórę. Wspomaga leczenie suchej i łuszczącej się skóry i jest niezbędna dla skóry wrażliwej. Pobudza odnowę komórkową, ułatwia regenerację spękanej, odwodnionej i przesuszonej skóry.

Potas

Jednym z powodów, dla których wiele osób ma suchą skórę, jest niedobór potasu. To substancja, która utrzymuje nawilżoną skórę, zwiększa produkcję nowych komórek skóry oraz poprawia wygląd poszarzałej i matowej cery. Potas reguluje pH skóry,  usuwa nadmiar sebum, zmniejsza przebarwienia.

Wapń

Wapń jest minerałem, który obficie występuje w naszym organizmie. Wspomaga odnowę komórek oraz zapewnia ochronę antyoksydacyjną przed uszkodzeniem DNA. Wapń zwiększa produkcję nowych komórek skóry. Spowalnia procesy starzenia, zmniejsza widoczność zmarszczek.

Magnez

Magnez usuwa toksyny i zanieczyszczenia ze skóry. Leczy reakcje alergiczne oraz zmniejsza widoczność zmarszczek i drobnych linii. Reguluje produkcję sebum, zmniejsza wielkość porów i równoważy skórę.

Mangan

Aktywizuje wytwarzanie kolagenu w skórze, który jest niezbędną substancją dla idealnej kondycji skóry. Odmładza i poprawia jej wygląd. Jest przeciwutleniaczem, który wymiata wolne rodniki ze skóry i chroni ją przed promieniowaniem UV, starzeniem oksydacyjnym oraz zatrzymuje procesy starzenia.

Cynk

Jest minerałem, który znajduje się we wszystkich komórkach naszego organizmu. Ma mnóstwo właściwości. Utrzymuje zdrową i pełną blasku skórę. Jest przeciwutleniaczem, który wymiata wolne rodniki i naprawia uszkodzenia przez nie wyrządzone. Zwiększa produkcję kolagenu, wspomaga leczenie i odmładzanie skóry oraz zwiększa produkcję nowych krwinek. Oczyszcza pory i kontroluje produkcję sebum.

Miedź

Miedź to kolejna istotna substancja, która utrzymuje zdrową skórę. Zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Dodaje energii oraz spłyca widoczność zmarszczek i drobnych linii, czyniąc skórę gładszą i młodszą. Wspomaga nawadnianie i leczenie skóry oraz pobudza ją do regeneracji.

Selen

Minerał, który jest odpowiedzialny za elastyczność tkanek. Neutralizuje działanie wolnych rodników oraz innych szkodliwych dla skóry związków. Chroni przed powstawaniem zmarszczek oraz uszkodzeniem komórek przez promieniowanie słoneczne.  Czyni ją zdrową, promienną i gładką.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.