JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Pielęgnacyjne działanie borowiny

15 października 2021

starsza-kobieta-siedzi-na-wannie-w-łazience

Borowina to niesamowity dar natury i składnik kosmetyków borowinowych. Połączenie kwasów huminowych, polisacharydów oraz wyjątkowych minerałów takich jak jod, bor, magnez, selen, miedź, cynk czy mangan pozytywnie wpływa na skórę. W związku z tym borowina znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym.

Borowina zwana „czarnym złotem” to naturalny składnik aktywny kosmetyków, który powstaje w wyniku procesów geologicznych z udziałem wody i mikroorganizmów. Od wieków znajduje zastosowanie w naturalnej kosmetyce i medycynie.

Działanie borowiny

Borowina wpływa na przemiany białek, węglowodanów, tłuszczów, kwasów nukleinowych, stymulując odnowę tkanek.  Dodatkowo pobudza produkcje elastyny i kolagenu w skórze. Wzmacnia odporność oraz barierę chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi, przyspiesza regenerację oraz pielęgnuje skórę. Dodatkowo łagodzi stany zapalne, ma działanie kojące i łagodzące.

Zastosowanie borowiny

Bogata w minerały borowina ma doskonałe właściwości pielęgnacyjne tak ważne w pielęgnacji skóry dojrzałej oraz wrażliwej i atopowej. Choć od wieków wykorzystuje się borowinę do pielęgnacji skóry, to dopiero niedawno wzrosło zainteresowanie kosmetykami borowinowymi oraz zabiegami z wykorzystaniem borowiny.

Pielęgnacja skóry dojrzałej – złuszczanie

Wraz z wiekiem skóra traci zdolność do regularnego złuszczania martwych komórek, co może powodować jej matowienie i szorstkość. Warto sięgnąć wtedy po peeling borowinowy Sulphur Zdrój, który oczyści skórę ze zrogowaciałego naskórka i przygotuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Pielęgnacja skóry dojrzałej – nawilżanie

Kosmetyki borowinowe Sulphur Zdrój, takie jak borowina SPA do kąpieli wypełnione są łagodnymi składnikami pochodzenia naturalnego, które pielęgnują i chronią skórę dojrzałą oraz utrzymują jej optymalne nawilżenie. Zawarte w borowinie SPA antyoksydanty dodatkowo pobudzają produkcję elastyny i kolagenu, nadając skórze jędrności. Innym produktem na bazie borowiny, który warto uwzględnić w pielęgnacji skóry dojrzałej to masło borowinowe, które głęboko nawilży i natłuści skórę. Zawarte w maśle borowinowym olejki poprawiają mikrokrążenie oraz pozwalają wykonać rozgrzewający i aromatyczny masaż.

Pielęgnacja skóry dojrzałej – dieta

Zbilansowana dieta, wypełniona kolorowymi warzywami i owocami, pełnowartościowymi produktami spożywczymi również pozytywnie wpłynie na poprawę kondycji skóry dojrzałej. Niezbędny jest zdrowy styl życia, regularne spacery i aktywność fizyczna oraz optymalne nawodnienie.

Każda skóra wymaga troskliwej pielęgnacji. Chcesz zapewnić jej intensywne nawilżenie, zdrowy koloryt i blask? Wybierz kosmetyki na bazie borowiny i stwórz domowe SPA.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.