JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Wiosenna zmiana kosmetyków na naturalne

28 lutego 2019

olejki-roślinne

Ciepłe promienie słońca w lutym 2019 roku pieszczą naszą skórę. A to oznacza, że nadchodzi wiosna! Być może to jest doskonały powód, by zastąpić nasycone składnikami chemicznymi kosmetyki i sięgnąć po naturalne i organiczne kosmetyki? Dowiedz się, dlaczego warto to zrobić!

Kosmetyki naturalne – czym są?

Kosmetyki naturalne, organiczne, ekologiczne i wegańskie coraz odważniej pojawiają się w naszych sklepach. Zwiększona świadomość konsumentów sprawia, że chętniej wkładają oni do swoich koszyków zakupowych właśnie naturalne preparaty pielęgnacyjne.

Czasem zapominamy o tym, że skóra jest największym organem naszego ciała. Zajmuje mnóstwo jego powierzchni od czubka głowy po stopy. Pochłania ona substancje z każdego preparatu, który na nią nałożymy. A w ten sposób składniki (również te chemiczne) trafiają na naszego krwiobiegu. Właśnie dlatego tak bardzo ważne jest sięganie po kosmetyki naturalne, z naturalnymi składami, bezpiecznymi dla naszej skóry i zdrowia, a także dla środowiska naturalnego.

Kosmetyki ekologiczne, organiczne i naturalne nie zawierają syntetycznych i chemicznych składników używanych do produkcji tradycyjnych kosmetyków. Substancje te mogą niekorzystnie wpływać na środowisko naturalne. Natomiast kosmetyki naturalne są bezpieczne dla zwierząt, ludzi i natury, bo nie zawierają szkodliwych, często toksycznych chemikaliów.

Kosmetyki naturalne i organiczne polecane są do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry, szczególnie tej suchej, wrażliwej, podrażnionej i atopowej. Ich troskliwie przygotowane receptury zostają wypełnione delikatnymi substancjami naturalnymi. Nie zawierają sztucznych perfum, parabenów, silikonów, konserwantów, GMO, SLES czy SLS. Zawierają jedynie naturalne środki konserwujące, które zapewniają bezpieczeństwo stosowania kosmetyku i ograniczają rozwój bakterii w masie kosmetyku podczas stosowania danego preparatu. Czy wiesz, że parabeny w postaci syntetycznych składników kosmetyków tradycyjnych mogą zaburzać produkcję estrogenów w organizmie? A w efekcie osłabiają układ odpornościowy i mogą zwiększyć ryzyko rozwoju wielu chorób.

Warto zdać sobie sprawę, że kosmetyki naturalne i ekologiczne zawsze będą droższe od tych produkowanych masowo. Wszystko ze względu na to, że pozyskanie ręcznie zbieranych surowców w postaci ekstraktów roślinnych, czy stworzenie wysokiej jakości roślinnych olejów, czy nawet zdobycie składników roślinnych rosnących naturalnie, często w środowisku górskim, wolnym od zanieczyszczeń jest kosztowne.

Kosmetyki naturalne – zastosowanie

Kosmetyki organiczne i ekologiczne świetnie sprawdzają się w codziennej pielęgnacji skóry. Eliminują suchość, łuszczenie, swędzenie czy zaczerwienienie. Odżywiają cerę, nasycając ją mnóstwem witamin, lipidów, antyoksydantów i mikroelementów, a dzięki temu odmładzają, pielęgnują oraz wzmacniają barierę hydrolipidową skóry.

Warto regularnie używać kosmetyków naturalnych, których receptury wypełniają oleje oraz ekstrakty roślinne. Przy zakupie kosmetyków zwracaj uwagę na to, aby te składniki (zakończone słowem Oil bądź Extract) znajdowały się na jak najwyższych pozycjach w recepturach INCI. Tylko wówczas masz gwarancję, że jest ich dużo, a w ten sposób będą troskliwie pielęgnować Twoją skórę.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.