JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

SUCHA SKÓRA ZIMĄ – JAK JEJ ZARADZIĆ?

30 stycznia 2023

dojrzała-kobieta-twarz

Ludzka skóra reaguje na zmieniające się pory roku. Dostrzegasz, że staje się ona bardziej sucha i łuszcząca w okresie zimy? Ogrzewanie, niski poziom wilgoci, chłód i wiatr przyczyniają się do tego stanu. Poznaj proste kroki w pielęgnacji skóry twarzy, dłoni, stóp i innych partii ciała, które pomogą Ci zachować promienny wygląd przez cały rok.

Oznaki suchej skóry

Wśród najczęstszych objawów suchej skóry wyróżnić można:

  • zaczerwienienie
  • szorstkość
  • łuszczenie
  • świąd
  • skłonność do podrażnień

Jak zapobiegać suchej skórze zimą?

Problem suchej skóry w okresie zimy jest bardzo popularny. Wystarczy jednak wprowadzić drobne zmiany w codziennych nawykach pielęgnacji skóry oraz wybierać odpowiednie kosmetyki, aby zachować promienną i gładką skórę przez cały rok, także zimą.

1. Zmień rutynę pielęgnacji skóry

Zimowa atmosfera może doprowadzić do tego, że skóra stanie się sucha, wrażliwa i skłonna do podrażnień. Dlatego pierwsza sprawa to uproszczenie rutynowej pielęgnacji skóry. Zdrowa bariera hydrolipidowa jest niezbędna, by ułatwiać wchłanianie składników aktywnych pochodzących z kosmetyków i zabiegów kosmetycznych. Podrażniona skóra z osłabioną barierą ochronną może być wrażliwa na niektóre składniki kosmetyków. Świetnym patentem jest uproszczenie zimowej pielęgnacji skóry.

2. Nawilżaj zaraz po umyciu

Zawsze, gdy umyjesz twarz, ciało lub dłonie stosuj kosmetyk nawilżający, aplikując go jeszcze w wilgotną skórę. Dzięki temu zatrzymasz w niej wilgoć. To prosty sposób, by nie dopuścić do nadmiernego przesuszenia oraz pękania i łuszczenia skóry dłoni. Doskonałym rozwiązaniem jest posiadanie kilku opakowań kremu do rąk – w łazience, w sypialni, w samochodzie, w biurze, w torebce.

3. Stosuj nawilżacz powietrza

Nawilżacz powietrza to urządzenie, które przywraca optymalny poziom wilgoci w ogrzewanych pomieszczeniach. Dzięki czemu w efekcie chroni przed nadmierną utratą wilgoci w skórze.

4. Nawadniaj organizm od środka

Nawodnienie organizmu jest istotnym krokiem w utrzymaniu zdrowej i pełnej blasku skóry. Warto wypijać co najmniej 2 litry wody każdego dnia oraz włączyć do swojej diety pokarmy bogate w przeciwutleniacze i kwasy tłuszczowe Omega-3. Przeciwutleniacze chronią komórki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, a kwasy tłuszczowe wspierają nawilżenie skóry.

5. Noś rękawiczki

Wiele osób zapomina o noszeniu ciepłych rękawiczek zimą, które zabezpieczają przed zimnem oraz rękawiczek ochronnych podczas prac w domu i ogrodzie, które chronią przed niekorzystnym wpływem składników chemicznych i nie tylko.

6. Stosuj kosmetyki chroniące przed słońcem

Nie zapominaj o ochronie przeciwsłonecznej zimą. Również o tej porze roku światło UV nadal może osłabiać barierę ochronną skóry. Dlatego tak ważna jest aplikacja kremu z SPF 30 zimą, szczególnie na odkryte partie ciała – twarz, szyję i uszy. Trzeba także pamiętać o zabezpieczaniu delikatnej skóry warg za pomocą pomadki z filtrem SPF. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które uwielbiają zimowe aktywności na świeżym powietrzu.

7. Zmniejsz częstotliwość wykonywania peelingów

Złuszczanie skóry to świetny zabieg kosmetyczny, który wspomaga usuwanie martwych komórek naskórka z powierzchni skóry. W efekcie wygładza ją oraz ułatwia wnikanie składników aktywnych z kremów, balsamów i innych kosmetyków. Zbyt częste stosowanie peelingów, wykonywanie ich w nieodpowiedni sposób lub stosowanie silnych kosmetyków do złuszczania może powodować zaburzenie bariery hydrolipidowej. Dlatego w przypadku suchej i łuszczącej skóry lepszym rozwiązaniem będzie wykonanie łagodnego peelingu borowinowego Sulphur, który delikatnie i subtelnie usunie martwe komórki skóry jednak bez jej nadmiernego podrażniania.

W przypadku łuszczącej się, popękanej, szorstkiej i podrażnionej skóry najlepiej zrezygnować ze stosowania peelingu do czasu jej zagojenia.

8. Nie zapominaj o nocnej regeneracji skóry

Kosmetyki do pielęgnacji skóry przed snem to absolutne must-have w pielęgnacji o każdej porze roku. Nie można pomijać tego rytuału także zimą. To świetny sposób na poprawę nawilżenia, rewitalizację i regenerację skóry. Składniki kosmetyków nakładanych na skórę podczas wieczornej pielęgnacji wnikają w jej głębsze partie. W efekcie ją odżywiają, naprawiają i przywracają optymalny poziom nawilżenia.

Jak widać, wystarczy kilka prostych zmian w zimowej pielęgnacji skóry. Nie są one skomplikowane czy trudne do wprowadzenia w życie. A okazują się niezbędne. Można je stosować prewencyjnie, choć wiele osób przekonuje się o efektach ich działania dopiero w przypadku znacznego pogorszenia kondycji skóry zimą.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.