JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Wybór szamponu leczniczego – na co zwrócić uwagę?

27 marca 2024

łuszczyca-skóry-głowy

Chyba nie ma osoby, która nie marzy o zdrowych i pięknych włosach. Żeby jednak Twoja fryzura sprostała Twoim oczekiwaniom, musisz zatroszczyć się o jedną ważną rzecz – skórę głowy. To właśnie od kondycji skalpu w głównej mierze zależy to, jak wyglądają i rosną Twoje włosy.

Jeśli masz problemy ze swędzącą, przetłuszczającą czy łuszczącą się skórą głowy lub łupieżem, nawet najlepsze odżywki i maski nie pomogą Ci osiągnąć zadowalających rezultatów. W takiej sytuacji zadziałać może dobrze dobrany szampon leczniczy. Na co zwrócić uwagę, wybierając taki kosmetyk? O tym poniżej!

Łuszczyca skóry głowy i jej objawy

Osoby cierpiące na łuszczycę szczególnie wymagają dobrze dobranej pielęgnacji. Łuszczyca to choroba autoimmunologiczna, charakteryzująca się nadmiernym łuszczeniem naskórka. Jej symptomy to między innymi zaczerwienienie oraz swędzące placki suchej skóry na głowie, często pokryte srebrzystą łuską.

Ta przypadłość może powodować uciążliwe świerzbienie, a w niektórych przypadkach nadmierną wrażliwość skóry głowy. Warto również dodać, że objawy łuszczycy mogą się wyciszać lub zaostrzać w zależności od takich czynników, jak stres, infekcje czy nawet pogoda, nie wspominając o źle dobranych kosmetykach.

Łuszczyca skalpu może mieć fatalny wpływ na kondycję włosów i prowadzić do ich wypadania. Żeby złagodzić jej objawy, zaleca się stosowanie szamponów stworzonych z myślą o osobach cierpiących na tę przypadłość. Pomagają one usunąć martwy naskórek i łagodzą podrażnienia.

Kluczowe składniki w szamponach leczniczych

Wybór składników aktywnych w szamponie powinien zależeć od problemów, z jakimi się borykasz. W przypadku mocno przetłuszczającego się skalpu szczególnie zalecane są substancje regulujące pracę gruczołów łojowych, takie jak na przykład kwas salicylowy, który pomaga dokładnie oczyścić skórę głowy, a przy okazji ogranicza wydzielanie łoju.

Osoby borykające się z łupieżem oraz łuszczycą powinny sięgnąć po szampon łączący działanie oczyszczające z keratolitycznym, czyli złuszczającym martwy naskórek. Takie szampony zawierają zazwyczaj cynk, sole mineralne, siarkę, magnez czy potas. Dobrym wyborem są kosmetyki na bazie wód siarczkowych, które mają działanie nie tylko keratolityczne, lecz również keratoplastyczne, czyli wspomagające odnowę i regenerację naskórka.

Jak wybierać szampon leczniczy?

Pamiętaj, że najlepszy szampon do włosów to ten dopasowany do Twoich potrzeb! Jeśli masz wrażliwą, łuszczącą się skórę głowy, wybierz szampon przeciwłupieżowy. Tego typu szampony są oczyszczające, zawierają na przykład SLS, oraz mają pH zbliżone do naturalnego pH skóry głowy, czyli lekko kwasowe (pH skóry wynosi 5.5).

Oprócz właściwości oczyszczających, szampon powinien mieć też właściwości pielęgnujące i łagodzące. Odpowiadają za to różnego rodzaju wyciągi roślinne czy wspomniane wcześniej wody siarczkowe.

Szampon leczniczy ZDRÓJ i jego zalety

Wybór odpowiedniego szamponu to niełatwe zadanie. Jeśli szukasz skutecznego i bezpiecznego szamponu do problematycznej skóry głowy, który będzie nie tylko oczyszczał, lecz również pielęgnował skalp oraz działał stymulująco na mieszki włosowe, sprawdź szampon leczniczy Zdrój.

Szampon leczniczy ZDRÓJ zawiera prawdziwe bogactwo składników aktywnych, dzięki czemu doskonale myje, a przy tym łagodzi i odżywia skalp. Swoje działanie zawdzięcza wodom siarczkowym, obfitującym w składniki mineralne, które mają dobroczynny wpływ na skórę.

Do produkcji szamponu użyto solanki siarczkowej z uzdrowiska Solec-Zdrój, która ma silne działanie antybakteryjne, oczyszczające i łagodzące, a dodatkowo przyspiesza gojenie się zmian skórnych. Solanka swoje właściwości zawdzięcza między innymi jonom siarczkowym i wodorosiarczkowym, siarce koloidalnej, solom wapnia, magnezu i potasu oraz wielu innym, cennym składnikom.

Liczba substancji aktywnych sprawia, że szampon leczniczy Zdrój jest niezastąpiony w walce o piękne włosy!

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.