JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Czekolada dla zdrowia i urody

23 kwietnia 2022

kawałki-czekolady-na-talerzu

Czekolada to wyjątkowy smakołyk, którym lubią zajadać się dzieci i dorośli. W dniu 12 kwietnia obchodzimy Dzień Czekolady. Czy wiesz, że ten pyszny deser jest niezwykłym składnikiem kosmetyków, który warto wykorzystać w pielęgnacji skóry? Poznaj właściwości kosmetyczne czekolady.

Przeprowadzone na całym świecie badania pokazują mnóstwo powodów, by jeść czekoladę i stosować ją również w rytuałach kosmetycznych. Dobra czekolada rozpływa się w ustach i wyróżnia wyjątkową konsystencją oraz smakiem. Ważne, aby wybierać czekoladę z dużą zawartością kakao.

Właściwości kosmetyczne czekolady

Czy czekolada jest szkodliwa dla Twojej skóry?

Czekolada ma złą reputację, jeśli chodzi o zdrowe odżywianie i pielęgnację skóry. Kakao, czyli czekolada w najczystszej postaci, może być niesamowitym składnikiem diety oraz domowych kosmetyków. A to ze względu na bogactwo przeciwutleniaczy i składników odżywczych, które wpływają nie tylko na ogólny stan zdrowia i wygląd skóry, ale również na samopoczucie.

Ciemna czekolada – właściwości dla zdrowia i urody

Ze względu na działanie przeciwzapalne czekolada korzystnie wpływa na kondycję skóry oraz ogólny stan zdrowia. Zawartość flawonoidów w gorzkiej czekoladzie chroni przed promieniowaniem UV oraz niekorzystnym wpływem wolnych rodników. Dodatkowo spożywanie czekolady w niewielkich ilościach odpręża, poprawia nastrój, ułatwia zasypianie oraz uszczęśliwia.

Ciemna czekolada – korzyści dla serca i układu krążenia

Zarówno właściwości przeciwzapalne, jak i zawartość minerałów – potasu, selenu, żelaza i cynku, sprawiają, że dobroczynnie wpływa na zdrowie. Zapobiega przywieraniu krwinek do ścian naczyń krwionośnych oraz dba o elastyczność tętnic. Obniża poziom złego i podnosi poziom dobrego cholesterolu, a także reguluje ciśnienie krwi.

Przeprowadzone w 2011 roku w Szwecji na grupie kobiet badanie sugeruje, że spożywanie 45 gramów czekolady tygodniowo może obniżać ryzyko udaru. Natomiast Fińscy naukowcy podobne rezultaty zaobserwowali u mężczyzn.

Gorzka czekolada korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Znajdujące się w kakao flawonoidy pozytywnie wpływają na pamięć oraz zmniejszają stany zapalne. Ciekawostką jest, że czekolada może poprawić widzenie czy – ze względu na zawartość teobrominy – łagodzić kaszel.

Dodatkowo zawiera błonnik, dzięki czemu zapewnia i utrzymuje uczucie sytości. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zjedzenie jednej lub dwóch kostek czekolady przed posiłkiem. Poza tym czekolada może zmniejszać apetyt na słone, tłuste i słodkie potrawy. Poprawia wrażliwość na insulinę, a to oznacza, że w niewielkich ilościach może przeciwdziałać cukrzycy.

Ciemna czekolada – zalety na nastroju i zdrowia psychicznego

Bez dwóch zdań czekolada odstresowuje i poprawa nastrój. Badania dowodzą, że ciężarne kobiety jedzące czekoladę mają dzieci, które częściej się uśmiechają. Zawiera ona fenyloetyloaminę – substancję, która poprawia samopoczucie. Zwiększa przepływ krwi do mózgu, dzięki znajdującym się w kakao flawonoidom, a niektóre osoby pobudza do działania.

Ciemna czekolada – wpływ na skórę

Znajdujące się w gorzkiej czekoladzie kakao ze względu na zawartość minerałów pobudza produkcję kolagenu, a w efekcie poprawia sprężystość i elastyczność skóry. Flawonoidy działają wielotorowo – regulują przepływ krwi, wzmacniają naczynia krwionośne oraz chronią je przed uszkodzeniami przez wolne rodniki czy promienie słońca. Kakao jest skarbnicą witamin A, B12, D i E, które ułatwiają organizmowi wchłanianie wapnia czy naprawę uszkodzonych tkanek.

Ważne, aby z dobrodziejstwa czekolady korzystać z umiarem.

Zdjęcie autorstwa Anete Lusina z Pexels

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.