JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Rytuały, które wiosną sprawią, że poczujesz się odprężona

22 kwietnia 2022

Rytuały, które wiosną sprawią, że poczujesz się odprężona

Wiosna to wyjątkowa pora roku, gdy wszystko na nowo budzi się do życia. Dłuższe dni, ciepłe promienie słońca i rześkie powietrze zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz oraz do rozpieszczania siebie. Poznaj wiosenne rytuały, które sprawią, że poczujesz się odprężona i zrelaksowana.

Wiosenne porządki w garderobie i w życiu

Wiosenne sprzątanie to niebywała okazja, by oczyścić i odświeżyć różne aspekty swojego życia. To szansa, by pozbyć się rzeczy, które zagracają naszą życiową przestrzeń i zastąpić je nowymi. Istnieje wiele zalet wiosennych porządków. Nasze potrzeby związane z dbaniem o siebie zmieniają się wraz ze zmianą sezonów, harmonogramu dnia, pogody czy obowiązków rodzinnych i zawodowych.

Poświęć trochę czasu, by zastanowić się, czego pragniesz i czego potrzebujesz od życia. W ten sposób nie tylko dowiesz się, które jego obszary wymagają zmiany, ale także dostroisz je do siebie i przygotujesz na metamorfozę.

Stwórz wiosenny kącik do wypoczynku

Zmiana pór roku zawsze zachęca do stworzenia przytulnego kącika zachęcającego do wypoczynku i odprężenia. Wiosną może to być przestrzeń w salonie, sypialni, na balkonie, tarasie lub w ogrodzie. Huśtawka kokon, w połączeniu z pięknie dobranymi roślinami i ozdobami wiosennymi oraz kocem, którym okryjesz się w chłodniejszy dzień – to prosty sposób na urządzenie niesamowitej przestrzeni do wiosennego wypoczynku.

Zadbaj o zbilansowaną i zdrową dietę

Pojawiające się już od wczesnej wiosny nowalijki, a potem sezonowe warzywa i owoce zachęcają, by wypełniać nimi codzienne menu do granic możliwości. Przestrzeganie zdrowych nawyków żywieniowych korzystnie wpłynie na nasze zdrowie fizycznej oraz kondycję psychofizyczną. Czy wiesz, że jadanie 5 porcji warzyw i owoców każdego dnia wiąże się ze zmniejszonym stresem, lękami i objawami depresji oraz wyższym poziomem optymizmu, a także poczucia własnej wartości?

Regularnie spaceruj i dotleniaj organizm

Kilka krótkich spacerów w ciągu dnia lub korzystanie z właściwości pięknej pogody oraz większej ilości światła słonecznego pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Dodatkowo regularne spacery i aktywność na świeżym powietrzu niwelują stres i poprawiają nastrój, a także łagodzą objawy depresji i dodają energii. Ekspozycja na światło słoneczne może także przyczyniać się do poprawy jakości snu oraz pomaga regulować rytm dobowy.

Zaplanuj wiosenne rytuały pielęgnacyjne

Wieczorne lub weekendowe zabiegi kosmetyczne w zaciszu domowej łazienki to świetny sposób na poprawę nastroju oraz zadbanie o ciało, samopoczucie i zmysły. Sięgnij po kosmetyki uzdrowiskowe polskiego producenta kosmetyków Sulphur i stwórz dla siebie domowe spa we własnym domu. Zabiegi na ciało, zabiegi dla dłoni, zabiegi dla stóp czy pielęgnacja włosów? Zadbaj o siebie kompleksowo – bądź piękna, zachwycaj zdrowym kolorytem i blaskiem skóry oraz wypielęgnowanymi włosami i czuj się doskonale!

Zdjęcie autorstwa Ella Olsson z Pexels

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.