JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Ekologiczne rozwiązania naszych babć

10 stycznia 2020

Ekologiczne rozwiązania naszych babć

Coraz częściej podczas podejmowania decyzji zakupowych bierzemy pod uwagę aspekty ekologii oraz środowiska naturalnego. Prawdę mówiąc, zachowań proekologicznych oraz zero waste powinniśmy uczyć się od naszych babć, bo one były w tym prawdziwymi mistrzyniami.

Dziś ekologia i filozofia zero waste, stają się coraz bardziej popularne. Natomiast nasi rodzicie, dziadkowe i wcześniejsze pokolenia były społeczeństwami naturalnie oszczędnymi, które kupowały tylko, to co było im potrzebne, nie marnowały i nie wyrzucały dobrej jakości przedmiotów. Dziś musimy na nowo uczyć się zachowań zero waste, który dawniej były popularną domową praktyką.

8 rozwiązań zero waste stosowanych przez nasze babcie

  1. Ubrania kupowano maksymalnie 2-3 razy w roku. Najczęściej było to w sierpniu, przed pierwszym dniem szkoły oraz przed świętami. Wiele ubrań noszono po starszym rodzeństwie czy kuzynostwie. Nikt nie miał po brzegi wypchanej garderoby tak jak dziś.
  2. Mleko, olej i wiele innych produktów spożywczych było dostępnych w naczyniach wielokrotnego użytku. Po mleko chodziło się do rolnika lub mleczarni z metalową kanką albo zwrotną butelką. Wyobraź sobie, jak ogromną ilość plastiku moglibyśmy ograniczyć, gdyby tak powrócić do czasów, gdy wiele produktów spożywczych było oferowanych w opakowaniach wielokrotnego użytku.
  3. Słodycze i smażone przekąski były oferowane tylko podczas specjalnych wydarzeń – urodziny, festiwale czy święta. Dawniej nikt nie kupował pakowanej, wysokoprzetworzonej żywności. W ten sposób jedzenie – nawet te słodkie i smażone przekąski, było domowe i spożywane z umiarem.
  4. Kompostowanie było zjawiskiem naturalnym. Każdy miał w ogrodzie kompostownik, do którego wrzucano obierki od warzyw i owoców, a fusy od kawy i herbaty trafiły bezpośrednio do ziemi w ogrodzie lub do rośliny doniczkowych.
  5. Przechowywanie – słoiki wykorzystywano na wiele sposobów. Służyły one do przechowywania produktów spożywczych w spiżarni, takich jak kasze, ryż, mąka, kawa, cukier czy herbata, ale także jako wazon do kwiatów.
  6. Sklepy spożywcze sprzedawały wiele produktów luzem na wagę. Były one później przechowywane w pojemnikach lub słoikach.
  7. Istniały naturalne kosmetyki bez parabenów i plastikowych opakowań. Z warzyw i owoców robiono naturalne domowe maseczki, oleje roślinne stosowano w pielęgnacji skóry czy włosów, a z połączenia cukru i oleju powstawał naturalny peeling złuszczający do pielęgnacji ciała.
  8. Recykling, czyli ponowne używanie produktów było na porządku dziennym. Zużyta odzież przydawała się do mycia podłóg lub na ściereczki do sprzątania domu czy mycia okien.
Ekologiczne rozwiązania naszych babć

Pokolenia żyjące przed nami, choć nie miały tak ogromnego dostępu do nowych technologii, to potrafiły żyć w harmonii z naturą i nie produkować niepotrzebnych śmieci. Zapytaj swoją babcię o proste sposoby na zero waste i ograniczenie plastiku w swoim życiu.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.