Lubimy się opalać. Choć brązowa, mocno opalona skóra już dawno jest nie modna, to wiele osób i tak podąża za tym trendem. A to może być niezbyt korzystne dla nas! Dlaczego? W jaki sposób korzystać z dobroczynnych właściwości promieni słonecznych?
Z uroków słońca warto korzystać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. W godzinach najsilniejszych promieni słonecznych lepiej zrezygnować z opalania kąpieli słonecznych.
Ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok
Dodatkowo, nie każdy wie, że filtry UV należy stosować przez cały rok. Oczywiście siłę filtra przeciwsłonecznego należy dostosować do pory roku. I tak krem czy pomadka ochronna z mniejszym filtrem UV sprawdzi się późną jesienią, zimą i wczesną wiosną. Natomiast w pozostałych miesiącach, czyli, kiedy promienie słoneczne stają się cieplejsze, wówczas warto wybierać kosmetyki z filtrem minimum 30. I co istotne, nie smarujemy się kosmetykami chroniącymi przed słońcem po przyjściu na plażę, lecz pół godziny przed każdym wyjściem z domu. A następnie, jeśli zażywamy kąpieli w wodzie, po kilku godzinach znów rozsmarowujemy na twarzy i ciele spray, emulsję czy balsam do opalania.
Poznaj zasady zdroworozsądkowego korzystania ze słońca
1. Nie zapominaj, że, nawet jeśli niebo jest zachmurzone, to wtedy nie ma promieniowania
2. Warto pamiętać, że cień daje ochronę jedynie przed bezpośrednim wpływem promieni słonecznych.
3. Zawsze miej przy sobie kapelusz i okulary przeciwsłoneczne.
4. Zrezygnuj z ekspozycji na słońcu w czasie jego największej aktywności, czyli w godzinach 11-16.
5. Zawsze chroń skórę, wsmarowując w nią kremy z wysokimi filtrami słonecznymi.