JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

jak dbać o siebie w czasach koronawirusa

15 kwietnia 2020

Jak dbać o siebie w czasach koronawirusa

Pandemia koronawirusa COVID-19 również w naszym kraju sprawia, że czujemy się przytłoczeni i zestresowani. Choć jest to normalna reakcja w takiej sytuacji, to warto zachować spokój i troskliwie zadbać o siebie i najbliższych. W jaki sposób to zrobić? Zdradzamy garść podpowiedzi!

1. Regularna aktywność fizyczna

Przebywanie na społecznej kwarantannie nie powinno ograniczać naszej aktywności fizycznej. Powszechnie wiadomo, że sport pozytywnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne. Zaplanuj codzienną aktywność fizyczną dla całej rodziny – może to być fitness, gimnastyka lub joga.

2. Medytacja

Stres sprawia, że nasze myśli przyspieszają, a my przestajemy się rozsądnie zachowywać. Dlatego warto odciąć się od dostępu do informacji o koronawirusie, które media dodatkowo nakręcają, by zwiększyć oglądalność. Wystarczy poświęcić 10 minut każdego dnia, na medytację i ćwiczenie uważności, które pomoże przywrócić spokój umysłu. Odprężony umysł wpływa na sen, relacje z innymi oraz codzienne wybory.

3. Bądź w kontakcie ze znajomymi

Społeczna kwarantanna i akcja #zostańwdomu sprawia, że powinniśmy maksymalnie ograniczyć spotkania z innymi ludźmi. Pamiętaj jednak, że istnieją telefony i social media – warto z nich skorzystać i wspierać się wzajemnie w tym trudnym czasie.

4. Domowe posiłki i desery

Zdrowe odżywianie jest bardzo istotne, szczególnie w stresujących czasach. Poza tym fakt, że nie można sobie wychodzić do sklepu z byle powodu, sprawia, że możesz rozwinąć swoją kreatywność. I zamiast skomplikowanego dania przygotować kluski leniwe polane masłem i bułką tartą, czy ziemniaki i jajko sadzone. Warto też zaprosić dzieci do przygotowywania domowych słodkości.

5. Zrób przerwę od wiadomości

Wiadomości w radio i telewizji oraz w mediach społecznościowych i lokalnych gazetach online sprawiają, że jesteśmy przesyceni wiedzą o koronawirusie. Choć warto być na bieżąco, szczególnie z zaostrzeniami, które są wprowadzane co jakiś czas, to nie można żyć jedynie koronawirusem. Zrób sobie detoks od tych wiadomości i poświęć czas na inną aktywność, by zadbać o swoją psychikę.

6. Wysprzątaj swój dom

Jeśli musisz zostać w domu i nie wiesz, czym się zająć, może jest to doskonały moment na wiosenne porządki i pozbycie się zbędnych gratów albo na zaplanowanie remontu, który odkładasz od kilku miesięcy? Postaraj się małymi kroczkami przeglądać bibeloty, ubrania i przedmioty, które znalazły się w twoim domu.

7. Odpocznij

Nadmiar obowiązków sprawiał, że w ciągu kilku ostatnich lat stworzyłaś listę seriali do obejrzenia w wolnym czasie albo zgromadziłaś listę książek, które chciałabyś przeczytać? Nie miałaś ostatnio czasu na zabiegi pielęgnacyjne? Bądź dla siebie najważniejszą w tym czasie. Dobrze się wysypiaj, rozpieszczaj siebie i najbliższych i rób to, na co dotąd brakowało Ci czasu.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.