JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Wraz ze zmianą pór roku powinniśmy zmienić również rytuały pielęgnacyjne skóry i włosów. Wszystko po to, aby poprawić ich kondycję po wakacjach i wzmocnić przed nadejściem chłodniejszych miesięcy.

Letnie promienie słońca, wiatr, chlor i sól morska niekorzystnie wpływają na skórę i włosy. Jesienią, kiedy temperatury za oknem spadają pojawiają się kolejne problemy urodowe takie jak sucha skóra, spierzchnięte usta czy łamliwe i przesuszone włosy. Poznaj kilka prostych tricków, które zdecydowanie ułatwią jesienne zabiegi pielęgnacyjne.

  1. Jedwabna poszewka na poduszkę

Prosty trick, który chroni włosy przed uszkodzeniem i łamaniem w nocy. Poza tym podobno minimalizuje zasinienia i zmniejsza widoczność zmarszczek, czyli jest to patent, który pielęgnuje skórę i włosy podczas snu.

  1. Pielęgnacja twarzy

Twoja cera stała się sucha, ziemista i zmęczona? Uzupełnij w niej dawkę nawilżenia. Jesień to trudny moment dla skóry – po ciepłych promieniach słońca pojawia się wietrzna pogoda oraz ogrzewanie – wszystko to niekorzystnie wpływa na kondycję skóry. Wybierz mineralny krem siarczkowy do codziennej pielęgnacji cery.

  1. Odżywienie dla włosów

Jesienią nie zapominaj o stosowaniu mineralnej odżywki zdrojowej po umyciu włosów w mineralnym szamponie zdrojowym. Zadaniem odżywki jest uzupełnienie składników aktywnych w pasmach włosów na całej długości. Kosmetyk pozostawia optymalnie nawilżone, wzmocnione i wypielęgnowane włosy oraz ułatwia ich układanie i rozczesywanie.

  1. Domowy peeling ust

Częstą jesienną przypadłością są spierzchnięte, przesuszone i podrażnione usta. Ich delikatny naskórek wymaga troskliwej pielęgnacji. Wystarczy połączyć pół łyżeczki cukru z 1 łyżeczką miodu i położyć taki domowy kosmetyk na zniszczony naskórek ust na kilkanaście minut, by zyskać gładkie, jędrne i nawilżone usta.

  1. Uzupełniaj niedobory wilgoci

Mniej intensywne nasłonecznienie jesienią sprawia, że odczuwamy zdecydowanie mniejsze pragnienie i pijamy zbyt mało wody. Warto to zmienić, bo optymalne nawilżenie organizmu świetnie pielęgnuje i nawilża skórę i włosy oraz dekoruje cerę blaskiem, eliminuje zmęczenie czy minimalizuje widoczność zmarszczek.

 

Chłodniejsza pora roku, większa wilgotność powietrza, cieple powietrze z kaloryferów – wszystko to może sprawić, że skóra jesienią stanie się sucha, swędząca i zaczerwieniona. Wystarczy stosować się do prostych patentów opisanych powyżej, by poprawić nawilżenie i kondycję skóry oraz zabezpieczyć ją przed utratą wilgoci, a także wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.