JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Jak przygotować organizm do jesieni

25 sierpnia 2019

kobieta-jesień

Po woli możemy zapomnieć o intensywnych i gorących promieniach słońca. Przed nami chłodniejsze dni i ze zdecydowanie zimniejszymi nocami i porankami. Wkrótce zaczniemy ogrzewać nasze domy, a ciała otulimy ciepłą garderobą, by uchronić ją przed utratą ciepła. W jaki sposób przygotować organizm do jesieni?

 

U schyłku lata i na początku jesieni, a jest to zawsze gdzieś w okolicach września, nasza życiowa rutyna wymaga zmiany. Warto przygotować organizm do radzenia sobie ze spadkiem temperatury oraz zmianą diety i garderoby.

 

Zmień lekkie sałatki na cieplejsze posiłki

Gdy tylko powietrze na zewnątrz sprawi, że będziesz szukać ciepłego swetra warto pomyśleć nad zmianą codziennego menu. Odpowiednio dopasowane do pory roku posiłki dodadzą energii i ogrzeją organizm w chłodniejsze dni. Właśnie dlatego jesienią i zimą serwujemy ciepłe dania. O tej porze roku najlepiej smakują rozgrzewające ciepłe zupy, fasolka po bretońsku, gulasz czy bigos.

Troskliwa pielęgnacja włosów, skóry i paznokci

Jesień oznacza także trudniejsze warunki atmosferyczne dla naszej skóry, włosów i paznokci. Narażone na działanie wiatru i deszczu, ale także pod wpływem ogrzewania mogą się wysuszać. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja skóry, włosów i paznokci jesienią. Więcej o jesiennej pielęgnacji włosów przeczytasz w poprzednim poście pt. pielęgnacja skóry jesienią. W celu wzmocnienia i poprawienia stanu paznokci warto też wybrać preparat Agda Plus. Należy aplikować go kilka razy dziennie na płytkę paznokcia przez około trzy tygodnie. Ekspresowo się wchłania, wyrównuje płytkę paznokciową. Zmniejsza łamliwość i rozdwajanie się paznokci, skłonność do pękania naskórka okołopaznokciowego oraz zapewnia ochronę dla płytki paznokciowej.

Jesienna pielęgnacja włosów

Po pierwsze mycie włosów delikatnym szamponem, czyli preparatem przeznaczonym do mycia włosów i skóry głowy. To kosmetyk, który należy dobierać, mając na uwadze problemy skóry głowy. Dlaczego? Bo właśnie skórę głowy nim myjemy, wykonując delikatny masaż, a spływające z wodą resztki szamponu delikatnie opłukują włosy na całej długości. Niezwykle istotne jest, aby spłukać całość tego kosmetyku oraz by do ostatniego płukania użyć letniej wody, aby zamknąć łuski włosów. Zadaniem szamponu jest oczyszczenie skóry głowy i włosów z brudu, łoju, martwego naskórka i toksyn oraz przygotowanie ich na przyjęcie składników aktywnych, a poprzez to także ułatwienie im wnikania do głębszych partii skóry.

Krok drugi odżywka, zapewniająca pielęgnację włosów, która za sprawą skoncentrowanych w niej składników zapewnia włosom regenerację i odżywienie, ale także naprawia kondycję włosów, wzmacnia je i zapewnia ochronę przed uszkodzeniami. Odżywkę nakłada się najczęściej po umyciu włosów szamponem, jednak są także odżywki do włosów bez spłukiwania. Ważne jest, by przed aplikacją kosmetyku pozwolić włosom delikatnie przeschnąć, aby składniki w nim zawarte mogły dotrzeć do kosmków i wykonać swoje zadanie. Preparat nakładamy na włosy bardzo oszczędnie od nasady aż po końcówki. Po upływie określonego przez producenta czasu (na pewno informacja jest na opakowaniu) spłukujemy odżywkę — tak samo, jak w przypadku szamponu.

 

Poza tym warto chronić organizm przed utratą ciepła, pić dużą ilość wody, aby nawadniać go od środka.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.