JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Jak dbać o skórę po wakacjach?

26 sierpnia 2022

kobieta-w-kapeluszu-lato

Podczas wakacji wypoczywamy – w ogrodzie, nad morzem, w górach. Ciepłe promienie słońca zachęcają do zwiedzania, relaksu, podziwiania uroków natury. Czas spędzony na słońcu, w słonej morskiej wodzie lub chlorowanej wodzie z basenu w połączeniu z dawką letnich słodyczy mogą niekorzystnie wpłynąć na kondycję skóry. W jaki sposób troskliwie o nią zadbać?

Wskazówki, jak poprawić kondycję skóry po wakacjach

Po powrocie z urlopu zachwycamy pięknym kolorytem opalonej skóry. Zrelaksowani i wypoczęci rzucamy się w wir codzienności, a za chwilę okazuje się, że kondycja włosów i skóry nie zachwyca.

Nawodnienie organizmu

Długie godziny spędzone na słońcu mogą nadmiernie wysuszyć skórę. Choć myśląc o jej nawilżeniu, wiele osób wybierze kosmetyki i zabiegi o działaniu intensywnie nawilżającym, to kluczowa jest dieta. Wypijając co najmniej 8 szklanek wody każdego dnia, zapewniamy organizmowi nawodnienie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania oraz zdrowej i promiennej skóry.

Dobrym zwyczajem jest trzymanie zawsze przy sobie szklanej butelki z wodą i popijanie jej niewielkimi łyczkami przez cały dzień. Innym sposobem, by nie zapomnieć o piciu wody, jest ustawienie powiadomień w telefonie. Poza tym, kiedy skóra staje się matowa i pozbawiona blasku warto unikać napojów zwierających alkohol i kofeinę. To substancje, które nie tylko wysuszają, ale także pogarszają kondycję skóry. Warto sięgnąć także po zieloną herbatę czy świeżo wyciskane soki, które dostarczą skoncentrowanej dawki składników aktywnych i antyoksydantów.

Intensywne nawilżanie skóry

Promienie słońca i wiatr wysuszają skórę. Kolejnym ważnym krokiem w jej regeneracji po wakacjach jest jej nawilżanie, także poprzez stosowanie dobrych kosmetyków. Dodatkowo skóra opalona – zniszczona promieniami słońca wymaga wzmocnienia i uszczelnienia bariery hydrolipidowej. Kosmetyki z polskiego uzdrowiska Sulphur Zdrój takie jak na przykład Buskie Spa Siarczkowe lub mineralny krem siarczkowy z witaminą A zadbają o głębokie nawilżenie skóry. Silna dawka składników o właściwościach nawilżających nie tylko odmłodzi, ale także wygładzi i przedłuży opaleniznę.

Odpoczynek od makijażu

Po wakacjach trzeba dać skórze czas na oddech i na jakiś czas ograniczyć make-up. To moment na regenerację oraz naprawę zniszczeń spowodowanych przez słońce. Dlatego, aby jej nadmiernie nie obciążać, unikaj makijażu przez kilka dni po powrocie z urlopu.

Dieta dla zdrowej skóry

Po powrocie z urlopu zrezygnuj z żywności przetworzonej i fast-foodów. Ogranicz ilość spożywanego cukru. Wypełnij codzienne menu większą ilością błonnika, warzyw i owoców, a także ryb, nasion, orzechów i nabiału. Zdrowa i zbilansowana dieta wesprze procesy trawienia i wspomoże usuwanie toksyn z organizmu. Wpłynie także na poprawę kondycji skóry.

Złuszczanie

Systematyczny peeling, czyli złuszczanie martwych komórek naskórka, to świetny sposób, by odblokować pory, a także odmłodzić, wspomóc regenerację i procesy naprawcze skóry. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie peelingu borowinowego Sulphur. Pamiętaj jednak, by ze złuszczaniem zaczekać do momentu ukojenia skóry podrażnionej i zniszczonej promieniami słońca.

Aktywność fizyczna

Regularne ćwiczenia są świetnym rozwiązaniem nie tylko dla naszego zdrowia, ale również kondycji skóry. Przyspieszą krążenie oraz dotlenią i ułatwią dostarczanie składników odżywczych do każdej komórki organizmu. Zrelaksowana i odprężona skóra zachwyca pięknem i blaskiem.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.