JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Jak zimowa atmosfera wpływa na skórę?

10 stycznia 2022

seniorzy-zima

Wiatr, deszcz, śnieg, mróz i ogrzewanie w pomieszczeniach przyczyniają się do nadmiernego przesuszenia, łuszczenia czy podrażnienia skóry zimą. Dodatkowo zimowa pogoda często niekorzystnie wpływa na kondycję skóry dłoni i stóp.

Niskie temperatury powodują nadmierne przesuszenie skóry. Zimą łatwiej tracimy martwe komórki skóry, co powoduje otarcia, podrażnienia czy stany zapalne. Dodatkowo jest to sezon w roku, w którym pijemy znacznie mniej płynów, ze względu na zmniejszone pragnienie, a w efekcie nie nawadniamy organizmu od środka.

Jak dbać o skórę zimą?

Oczyszczanie skóry zimą

W okresie zimowym stosuj delikatne kosmetyki o łagodnym składzie, by dodatkowo nie podrażniać skóry. Do mycia skóry twarzy zimą idealnie sprawdzi się zestaw cera dojrzała Sulphur. Natomiast po każdym prysznicu w jeszcze wilgotną skórę warto wsmarować kosmetyk, który poprawi nawilżenie i zabezpieczy przed odparowywaniem wilgoci. Jest to szalenie istotne, gdyż ogrzewanie w sezonie zimowym dodatkowo wysusza skórę. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie po każdym prysznicu lub kąpieli borowinowego masła do ciała Sulphur albo mineralnego kremu siarczkowego z witaminą A Sulphur.

Nawilżanie skóry zimą

Niskie temperatury oraz ogrzewanie w pomieszczeniach przyczyniają się do większego przesuszenia skóry. W efekcie warstwa rogowa, której zadaniem jest ochrona organizmu przed zmianami temperatury, jest mniejsza i wymaga intensywnej regeneracji. Dlatego zimą warto dbać o optymalne nawodnienie organizmu i wypijać około 1-2 litry wody każdego dnia oraz stosować kosmetyk nawilżające, na przykład te wymienione powyżej, co najmniej 2-3 razy dziennie.

Nie zapominaj o ustach i dłoniach zimą

Szalenie istotne jest dbanie zimą o delikatną skórę ust i dłoni. Noszenie ciepłych rękawiczek uchroni przed pierzchnięciem, przesuszeniem i podrażnieniem skóry dłoni, ale na tym ich ochrona przed zimnem nie powinna się kończyć. Regularnie wykonywany peeling borowinowy Sulphur złuszczy martwe komórki skóry, pozostawi je gładkie, nawilżone i miękkie. Zimą jednym z niezbędnych kroków w pielęgnacji dłoni jest regularne stosowanie kremów, które zadbają o regenerację i nawilżenie. Warto mieć zawsze przy sobie mineralny krem siarczkowy z witaminą A Sulphur i stosować go w pracy, w domu czy w samochodzie, by natłuścić i nawilżyć skórę dłoni.

Ochrona przed promieniowaniem UV zimą

Choć kosmetyki przeciwsłoneczne chętnie stosujemy latem, to powinniśmy ich używać przez cały rok, również zimą. O tej porze roku słońce znajduje się bliżej naszej planety, a dodatkowo odbija się od śniegu, dlatego konieczne jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym co najmniej SPF 30.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.