JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Jak zadbać o swoją skórę zimą?

25 stycznia 2023

Jak dobrze zaplanowaĆ rok 2023?

Spadek temperatur, chłód, mróz, zimne wiatry i ogrzewanie są odpowiedzialne za suchą, ściągniętą i łuszczącą się skórę w okresie zimowym. Poznaj sprawdzone patenty, jak zmienić swoje rytuały pielęgnacyjne i dostosować je do zimowych warunków. Przygotowaliśmy garść podpowiedzi.

Odmień swoją łazienkę

Stwórz prawdziwe sanktuarium wypoczynku w swojej łazience. To miejsce do relaksu, w którym nic nie powinno rozpraszać Twojej uwagi. Nic tak nie zepsuje wieczornych zabiegów odprężającego SPA, jak bałagan i brak porządku czy zbyt ostre światło. Stwórz przestrzeń zachęcającą do wypoczynku oraz wykonywania zabiegów kosmetycznych. Ustaw mnóstwo świec, wymień dywanik w łazience, wstaw do niej kilka roślin doniczkowych, obraz lub ozdoby, które zadbają o estetykę wnętrza. Przygotuj miejsce do przechowywania kosmetyków. Może to być niewielka szafka lub stylowe pojemniki na kosmetyki. Nie zapomnij o miękkim szlafroku i kapciach, które otulą Twoje ciało po wyjściu z kąpieli.

Wskazówki dotyczące zimowej pielęgnacji

Zimowa pielęgnacja skóry nieco różni się od sposobu, w jaki dbamy o nią w pozostałych porach roku. Ograniczona liczba promieni słonecznych i niższe temperatury mogą powodować nadprodukcję sebum. Istnieją też dodatkowe sezonowe zmiany, które warto wprowadzić, by zachować zdrową skórę przez cały rok.

1. Stosuj nawilżacz powietrza

Nawilżacz powietrza w pracy i w domu pomoże utrzymać odpowiedni poziom wilgoci w ogrzewanych pomieszczeniach zimą.

2. Nie zapominaj o kremach z filtrami ochronnymi

Niezależnie od pory roku, także w pochmurne zimowe dni, warto aplikować na skórę kosmetyki z SPF co najmniej 30, które zapewnią szerokie spektrum ochrony. Pamiętaj, by posmarować nimi dłonie, twarz, usta i uszy.

3. Dbaj o optymalne nawodnienie

Jedną z przyczyn suchej skóry jest jej nieodpowiednie nawilżanie od środka. Prostym sposobem na to jest wypijanie co najmniej 2 litry wody każdego dnia.

4. Kilkukrotnie w ciągu dnia nawilżaj skórę

Wiele osób nawilża skórę rano i wieczorem podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Aplikacja serum, kremu, balsamu i masła pomoże chronić skórę przed wysuszeniem. Zimą warto jednak smarować suchą skórę więcej niż jedynie dwa razy. Można użyć do tego wybranego kosmetyku z oferty marki Sulphur. Świetnie sprawdzi się mineralny krem siarczkowy czy masło borowinowe.

5. Ogranicz czas spędzony w gorącej wodzie

Uwielbiasz gorące kąpiele lub prysznice? Nie są one zalecane zimą, ponieważ nadmiernie wysuszają skórę, a w efekcie mogą prowadzić do jej podrażnienia, pogorszenia kondycji i łuszczenia.

6. Stosuj łagodne mydła i kosmetyki

Zimowa atmosfera sprawia, że skóra staje się sucha i wrażliwa. Do tego mydła zawierające drażniące składniki mogą w efekcie nadmiernie wysuszać skórę dłoni oraz powodować jej łuszczenie.

7. Chroń skórę przed przegrzaniem

Przebywanie zbyt blisko źródeł ciepła takich jak kaloryfer lub kominek może czynić skórę matową i suchą. Obniż temperaturę na kaloryferze, często wietrz pomieszczenia, aby nie doprowadzić do nadmiernego przegrzania skóry.

8. Dieta dla zdrowej skóry

Zbilansowana dieta to prosty przepis na zdrową skórę. Warzywa i owoce dostarczą organizmowi przeciwutleniaczy, które neutralizują działanie wolnych rodników oraz chronią przed starzeniem oksydacyjnym. Również pokarmy bogate w kwasy Omega-3 takie jak łosoś, jajka czy orzechy włoskie są niezbędne dla zdrowej i pięknej skóry.

9. Nie zapominaj o złuszczaniu

Zimą złuszczać skórę należy z umiarem. Zamiast silnych preparatów, lepiej wybrać delikatny peeling borowinowy Sulphur. Kosmetyk ten oczyści skórę ze starych i martwych komórek oraz odsłoni tę młodszą i gładką warstwę. To prosty sposób na poprawę jej sprężystości i nawilżenia oraz odmłodzenie.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.