JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Jeżyny dla zdrowia i urody

5 lipca 2019

Jeżyny

Niepozorne ciemnofioletowe owoce. Jeżyny. Są skarbnicą witamin, minerałów i błonnika. Warto włączyć je do swojej diety, ponieważ wykazują wiele korzyści zdrowotnych i pozytywnie wpływają na skórę. Słodko-cierpkie jeżyny pojawiają się na przełomie lipca i sierpnia. Ich wyjątkowe właściwości zdrowotne wykraczają poza niezwykły smak. Dlaczego warto jeść jeżyny?

To źródło witaminy C

Jedna szklanka surowych jeżyn dostarczy aż połowę zalecanej dziennej dawki witaminy C. Aktywizuje wytwarzanie kolagenu w kościach, tkance łącznej i naczyniach krwionośnych. A w efekcie neutralizuje działanie wolnych rodników, regeneruje skórę, ułatwia wchłanianie żelaza, przyspiesza gojenie się ran oraz łagodzi przeziębienie. Witamina C jest przeciwutleniaczem, który zmniejsza stres oksydacyjny i odmładza organizm.

Dostarcza błonnika pokarmowego

Wiele osób nie dostarcza organizmowi optymalnej dawki błonnika w codziennej diecie. W związku z tym pojawiają się u nich problemy trawienne takie jak bóle brzucha, zaparcia czy wzdęcia. Jedzenie jeżyn oraz innych warzyw i owoców bogatych w błonnik reguluje wypróżnienia, obniża poziom cholesterolu we krwi oraz odżywia bakterie jelitowe.

Skarbnica witaminy K

Witamina K ułatwia krzepnięcie krwi oraz bierze udział w metabolizmie kości. Jej niedobór może prowadzić do silnych krwawień miesiączkowych, pojawienia się krwi w moczu lub stolcu bądź do przerzedzenia i złamań kości czy łatwego powstawania siniaków. Jedna filiżanka surowych jeżyn zapewnia ponad jedną trzecią zalecanej dziennej dawki witaminy K. Osoby, które zażywają leki rozrzedzające krew, powinny zwrócić uwagę, czy ich dieta jest obfita w pokarmy bogate w witaminę K, takie jak soja, zielone warzywa liściaste, jeżyny czy fermentowane produkty mleczne.

Mnóstwo manganu

Ten cenny minerał jest niezbędny dla odporności organizmu oraz rozwoju kości. Wspomaga metabolizm cholesterolu, węglowodanów i aminokwasów. Ponadto bierze udział w produkcji kolagenu. Jego odpowiednia ilość w organizmie kontroluje poziom cukru we krwi oraz może przeciwdziałać osteoporozie. Jedna szklanka surowych malin dostarcza prawie połowę dziennej zalecanej dawki manganu.

Poprawia kondycję mózgu

Spożywanie owoców jagodowych, takich jak jeżyny, pozytywnie wpływa na zdrowie mózgu oraz zapobiega utracie pamięci powodowanej przez procesy starzenia. Znajdujące się w nich antyoksydanty neutralizują działanie wolnych rodników oraz zmniejszają stany zapalne w mózgu.

 

Jeżyny to doskonały sposób, by zaspokoić apetyt na słodycze. Są niskokaloryczne, a dostarczają mnóstwa witamin, przeciwutleniaczy, błonnika pokarmowego i minerałów, które pozytywnie wpływają na zdrowie i urodę. Lubisz jadać te fioletowe owoce?

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.