JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Dlaczego warto rozważyć kurację preparatami z wyciągu borowinowego?

10 sierpnia 2023

Preparaty na krwawiące dziąsła

Kąpiele borowinowe znajdują zastosowanie w medycynie od tysięcy lat. Dziś wchodzą w zakres zabiegów balneoterapii stosowanych w sanatoriach, uzdrowiskach i ośrodkach spa. Wpływ terapii borowiną na odczuwany ból oraz jakoś życia osób doświadczających bóli stawów i chorób zwyrodnieniowych jest ogromny.

Co to jest borowina?

Borowina, inaczej zwana torfem, jest skarbnicą siarczanów magnezu i potasu, kwasów huminowych i fulwowych, związków żelaza, wapnia, sodu, krzemu i glinu oraz enzymów, pektyn czy garbników. Te składniki aktywne odżywiają tkanki, łagodzą stany zapalne i działają przeciwustrojowo. Zabiegi z jej wykorzystaniem przyspieszają przepływ krwi, odżywiają komórki oraz rozluźniają mięśnie, co zmniejsza dolegliwości bólowe.

Czym jest wodny wyciąg borowinowy?

Wodny wyciąg borowinowy to koncentrat aktywnych biologicznie składników borowin wytwarzany przez firmę Sulphur Zdrój. To esencja najważniejszych składników mineralnych znajdujących się w borowinie, którą nasza firma stosuje do produkcji leków OTC oraz kosmetyków uzdrowiskowych.

Balneoterapia – co to takiego?

Balneoterapia to podstawowa metoda leczenia w uzdrowiskach i sanatoriach, która wykorzystuje naturalne bogactwa ziemi takie jak borowinę czy wody lecznicze. Znajdują one zastosowanie w kuracjach pitnych, kąpielach, okładach, pastach, płukaniach czy inhalacjach. Balneoterapia w przypadku chorób reumatycznych działa wielotorowo: mechanicznie, termicznie, chemicznie, a dzięki temu wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, immunologicznie czy rozluźniające mięśnie.

Kąpiele borowinowe w historii

O zabiegach balneologicznych w Polsce wzmianki zaleźć można już w kronikach z XI wieku. Rozwój balneologii nastąpił jednak dopiero w XVI wieku za sprawą Wojciecha Oczki uznawanego za ojca balneologów polskich. Pierwsza katedra balneologii powstała po I wojnie światowej w Poznaniu. Balneoterapia w Polsce po raz pierwszy była wykorzystywana w uzdrowisku w Krynicy w 1815 roku.

Borowina a bóle stawów

Zabiegi balneoterapii obniżają biomarkery stanów zapalnych, łagodzą ból, zmniejszają stres oksydacyjny, opóźniają uszkodzenia stawów i aktywizują budowę i naprawę tkanek objętych stanem zapalnym. Zdaniem naukowców substancje prozapalne i stres oksydacyjny odgrywają zasadniczą rolę w rozwoju chorób zapalnych i autoimmunologicznych. Kąpiele borowinowe mogą łagodzić ich objawy, dlatego są świetnym uzupełnieniem standardowych metod leczenia stawów.

Dlaczego balneoterapia jest skutecznym sposobem leczenia chorób reumatoidalnych?

Choroby reumatyczne wpływają na funkcjonalność i jakość życia. Zabiegi balneoterapii wykonywane w uzdrowiskach czasem są mylone z hydroterapią z ośrodków SPA. Balneoterapia wykorzystuje naturalne surowce w profilaktyce i leczeniu wielu chorób przewlekłych. Jeśli nie możesz pojechać do uzdrowiska lub sanatorium albo chcesz przedłużyć efekty leczenia, sięgnij po leki OTC na bazie wodnego wyciągu borowinowego, takie jak: maść borowinowa, reumogel żel oraz uzdrowiskowe kosmetyki borowinowe Sulphur Zdrój.

Borowina w kosmetyce

Wyjątkowe właściwości wodnego wyciągu borowinowego mają również zastosowanie w pielęgnacji skóry. Borowina pobudza produkcję elastyny i kolagenu w skórze, stymulując odnowę tkanek. Dlatego produkty na bazie borowiny polecane są szczególnie w pielęgnacji skóry dojrzałej oraz z cellulitem i rozstępami. O tym jak pielęgnować skórę z cellulitem i rozstępami więcej przeczytasz tutaj.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.