JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Preparaty na krwawiące dziąsła

8 sierpnia 2023

krwawiące dziąsła

Krwawiące podczas szczotkowania lub nitkowania dziąsła są jednym z objawów choroby przyzębia. Wiele osób lekceważy ten problem, co jest dużym błędem. Dlaczego warto wybrać się do stomatologa i co stosować na krwawiące dziąsła? W tym artykule przygotowaliśmy garść podpowiedzi.

Przyczyny krwawienia dziąseł

Zapalenie przyzębia i dziąseł może wystąpić w wyniku nieodpowiedniego usuwania płytki nazębnej podczas szczotkowania i nitkowania zębów. Jej nagromadzenie w linii dziąseł jest najczęstszą przyczyną krwawienia. Również zbyt intensywne szczotkowanie może przyczyniać się do erozji szkliwa i cofania się dziąseł. Niedobory witamin na przykład witaminy C i K oraz niektóre choroby także powodują krwawienie dziąseł. Wśród innych przyczyn tej dolegliwości wyliczyć można: zmiany hormonalne w ciąży oraz różne rodzaje infekcji zębów i dziąseł.

Jak zapobiegać krwawieniu z dziąseł?

Zmiana techniki szczotkowania i nitkowania zębów to absolutnie niezbędna sprawa tak samo, jak wybór miękkiej szczoteczki, która będzie delikatna dla dziąseł i zębów. Wybieraj płyny do płukania ust, które nie zawierają alkoholu, ponieważ mogą wysuszać usta, podrażniać dziąsła i zwiększać krwawienie.

Domowe sposoby na krwawienie z dziąseł

Jednym z popularnych domowych sposobów na krwawienie dziąseł są ziołowe płukanki. Można wybrać do nich rumianek, miętę pieprzową, szałwię lub tymianek. Wymienione zioła wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwbólowe. Wśród popularnych babcinych metod leczenia krwawiących dziąseł wyliczyć można wodę z solą lub sodą oczyszczoną, która złagodzi stany zapalne i działa antyseptycznie. Woda z cytryną działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia, a sok z aloesu zapobiega infekcjom i przyspiesza gojenie ran.

Preparaty na krwawienie z dziąseł

Istnieje wiele różnorodnych leków bez recepty na krwawiące dziąsła. W przypadku tego problemu warto jednak sięgnąć po sprawdzone i skuteczne produkty. A są nimi na przykład produkty firmy Sulphur Zdrój.

Leki OTC firmy Sulphur Zdrój na krwawiące dziąsła:

Stomatologiczny żel borowinowy Pelogel z powodzeniem można stosować na krwawiące dziąsła, a także w przypadku zapalenia dziąseł i przyzębia. Znajdujące się w preparacie aktywne biologicznie kwasy humusowe działają przeciwzapalnie i ściągająco na śluzówkę. Wcieranie Pelogelu w dziąsła poprawi mikrokrążenie. Lek stosować można pomocniczo przy zapaleniu przyzębia i dziąseł oraz jako uzupełnienie leczenia stomatologicznego po usunięciu kamienia nazębnego. Natomiast mineralna pasta do zębów Sulphodent zmniejsza obrzęk i zaczerwienienia dziąseł oraz ilość wydzielanego płynu. Preparat regeneruje nabłonek śluzówki w jamie ustnej.

Produkty kosmetyczne firmy Sulphur Zdrój pomocne przy krwawiących dziąsłach:

Produkty kosmetyczne wykazują podobne do leków OTC działanie. To co je różni od leków to niższa zawartość substancji czynnej oraz forma dostępności. Leki OTC takie jak: Sulphoden, Pelogel są dostępne wyłącznie w aptekach (stacjonarnych lub online), zaś produkty kosmetyczne dostępne są w sklepie internetowym Sulphur.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.