JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Odkryj tajniki zdrowych stawów – porady experta.

11 maja 2023

staw kolanowy

Na co dzień wiele osób dba o swoją urodę, włosy czy sylwetkę. Niestety większość ludzi zapomina o stawach, czyli strukturach łączących dwie kości, które pozwalają zginać kolana i łokcie, obracać głowę czy poruszać biodrami. Poznaj proste sposoby, które pomogą Ci zadbać o stawy.

Dlaczego stawy są takie istotne?

Noszenie zbyt dużych ciężarów, intensywna aktywność fizyczna, przebyte kontuzje i wiek mogą powodować zużywanie chrząstki stawowej. W efekcie może to prowadzić do stanów zapalnych, uszkodzenia stawów czy chorób i zwyrodnień. Dlatego tak istotne jest utrzymywanie stawów, mięśni, więzadeł i kości w dobrej kondycji. Jak to zrobić? Jest kilka sposobów. Poznaj nasze wskazówki.

Odpowiednia masa ciała

Jedną z najlepszych rzeczy, jaką możesz uczynić dla swoich stawów, jest dbanie o wagę. Stawy w kolanach, biodrach i plecach utrzymują masę ciała. W związku z tym wiele osób z nadwagą i otyłością doświadcza problemów tych partii ciała. Im więcej ważysz, tym bardziej zużywasz stawy. Zrzucenie nadprogramowych kilogramów pozwala zmniejszyć nacisk na biodra, kolana i plecy a w efekcie przeciwdziała urazom stawów.

Aktywność fizyczna

Siedzący tryb życia sprawia, że wszyscy jesteśmy narażeni na wysokie ryzyko bólu stawów. Spędzanie czasu w jednej pozycji przez kilka godzin oznacza większą sztywność stawów. Wstań od czasu do czasu i poruszaj się. Rób przerwy w pracy, rozciągnij się lub wybierz na krótki spacer. Sport powinien być ważnym elementem naszego codziennego trybu życia. Choć dla wielu osób jest synonimem udręki, to wcale nie musi być bardzo intensywny. Zdaniem niektórych naukowców ćwiczenia aerobowe, czyli zwiększające tętno mogą zmniejszyć obrzęk stawu. Warto jednak wybrać aktywność, która będzie sprawiać przyjemność i pozwoli nam zregenerować się. Doskonałą propozycją dla każdego bez względu na wiek jest spacer. Można spacerować po lesie lub okolicy, a także jeździć rowerem, pływać, uprawiać nordic walking, robić codzienną gimnastykę, uprawiać jogę czy pracować w ogrodzie.

Silne mięśnie

Dobrze zbudowane mięśnie wspierają stawy. Jeśli są zbyt słabe, mogą obciążać kręgosłup, kolana czy biodra. Ćwiczenia siłowe i odpowiednio skomponowana, zrównoważona dieta pomogą budować siłę mięśni oraz otaczających je wiązadeł.

Dieta dla mocnych stawów

Odpowiedni sposób odżywiania pomaga budować kości, mięśnie i stawy. W tym celu należy dostarczać organizmowi optymalne ilości białka. Jego dobrymi źródłami są chude mięso, ryby, jajka, nabiał, fasola i rośliny strączkowe czy orzechy.

Sięgaj również po pokarmy bogate w wapń. Składnik ten znajdziesz w jarmużu, brokułach, figach, jogurtach i mleku. Dla mocnych stawów niezbędna jest także witamina D, która utrzymuje w zdrowiu kości i stawy oraz ułatwia wchłanianie wapnia z jedzenia. A witaminę D można dostarczyć, spożywając nabiał czy zboża. Często – szczególnie w naszym klimacie – trzeba rozważyć jej suplementację.

Kosmetyki na bóle stawów i reumatyzm

Leki na schorzenia stawów marki Sulphur Zdrój stosowane są w uzdrowiskach i sanatoriach w całym kraju. Powstały z myślą o osobach, które cierpią na silne bóle oraz ograniczoną sprawnością ruchową. W naszej ofercie znajdziesz: bals sulphur żel siarczkowy, maść borowinową oraz reumogel żel borowinowy- preparaty na bóle stawów i bóle reumatyczne.

Kurację naszymi lekami warto wesprzeć kąpielami w wodzie siarczkowej lub borowinie – pełną ofertę produktów znajdziesz na stronie sklepu Internetowego Sulphur.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.