JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

POPULARNE SCHORZENIA KOŚCI I STAWÓW

26 listopada 2022

RozstĘpy i cellulit - co musisz o nich wiedzieĆ?

Kości i stawy zapewniają ciału możliwość poruszania się. W związku z tym dbanie o ich zdrowie jest bezcenną inwestycją, szczególnie w wieku dojrzałym. Zaniedbane problemy ze stawami mogą skutkować dolegliwościami bólowymi. A w efekcie utrudniać lub uniemożliwiać poruszanie się. Poznaj popularne schorzenia kości i stawów.

Różnica między kośćmi a stawami

Kości to rodzaj tkanki łącznej o sztywnej strukturze. Składają się z komórek, włókien kolagenu, związków magnezu, wapnia i fosforu i nie tylko. Dzięki temu są mocne i elastyczne oraz zapewniają wsparcie dla ciała. Stanowią tarczą ochronną dla innych narządów. Na przykład żebra w klatce piersiowej chronią serce i płuca a czaszka chroni mózg. Poza tym magazynują wapń i magnez.

Stawy to obszar stykania się co najmniej dwóch kości. Zbudowane są z kilku rodzajów tkanek – chrząstki, błony maziowej, więzadła, ścięgna i łąkotki oraz płynu, który ułatwia ich ruchomość.

Popularne schorzenia kości

Osteoporoza – osłabienie kości z powodu zbyt małej gęstości i masy. Może wpływać na większe ryzyko złamań. Nie ma charakterystycznych objawów tej choroby oprócz złamań. Najczęściej występuje ona u kobiet w wieku dojrzałym. Poza naturalnym procesem starzenia do czynników ryzyka zalicza się czynniki genetyczne, niski wzrost, niektóre leki czy zbyt małą gęstość kości.

Złamania

Nagły lub bardzo silny nacisk albo siła doprowadzają do złamania kości. Mogą to być kontuzje związane ze sportem, upadki czy wypadki. Najczęściej na urazy te narażone są osoby starsze, chorujące na osteoporozę, zaburzenia endokrynologiczne lub jelitowe.

Skolioza

Skolioza to skrzywienie kręgosłupa, które często pojawia się w fazie intensywnego wzrostu dziecka. Jej przyczyny są trudne do zidentyfikowania. Czasem wymienia się wśród nich wady wrodzone, nieprawidłowości neurologiczne czy uwarunkowania genetyczne. W zależności od rozwoju choroby do jej objawów zalicza się bóle pleców, problemy z oddychaniem, krzywy kręgosłup czy nierówno umiejscowione łopatki.

Popularne dolegliwości stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów

To jedna z najczęściej występujących dolegliwości stawów w okolicach 60 roku życia. To moment, gdy znajdująca się pomiędzy dwoma stawami chrząstka staje się zużyta. Wówczas kości ocierają się o siebie, powodując obrzęk i sztywność. Wśród czynników ryzyka wylicza się intensywne sporty, częstotliwość i aktywności stawów oraz wiek i wagę.

Reumatoidalne zapalenie stawów

Kolejną popularną chorobą stawów jest reumatoidalne zapalenie stawów. To choroba zapalna i autoimmunologiczna, która powoduje, że układ odpornościowy atakuje zdrowe komórki. W efekcie powstaje bolesny obrzęk zapalny, który może pojawić się w stawach nadgarstków, łokci czy kolan. Powoduje zaburzenia równowagi, przewlekły ból, sztywność, obrzęk oraz deformacje. Główna przyczyna choroby nie jest znana, jednak ryzyko zachorowania na nią zwiększają palenie papierosów w młodym wielu, otyłość, genetyka, wiek i płeć.

Leczenie i profilaktyka dolegliwości kości i stawów

Tak naprawdę sposób leczenia zależny jest od konkretnej choroby. Warto także sięgnąć po leki przeciwreumatyczne Sulphur, które powstają w polskim uzdrowisku. Tworzone są z pasją od lat. A powstały z myślą o osobach, które walczą z intensywnym bólem i ograniczoną sprawnością ruchową. Leki przeciwreumatyczne takie jak maść borowinowa, reumogel żel, bals sulphur żel, można wykorzystywać także w leczeniu domowym oraz wspomagająco do kuracji uzdrowiskowych. Świetnie sprawdzają się w przypadku urazów narządów ruchu, bólu stawów i kręgosłupa czy reumatyzmu. Kurację lekami przeciwreumatycznymi warto wesprzeć kąpielami i okładami przy użyciu produktów taki jaki zestaw Kąpiele siarczkowe, borowina SPA do kąpieli czy borowina plus do okładów.

Jeśli zaś chodzi o profilaktykę, prowadzenie zdrowego stylu życia jest najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli zapobiec wystąpieniu tych schorzeń. Regularna aktywność fizyczna, dobrze zbilansowana dieta i suplementacja pozwolą zadbać o mocne i zdrowe stawy oraz kości.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.