JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO
Menu
Olejek bergamotowy jest to olejek eteryczny, który tworzony jest ze skórek owoców pomarańczy bergamota, uprawianych we Włoszech. Jest nazywany złotem Kalabrii. Wyróżnia go zielonożółtawy kolor oraz orzeźwiający i przyjemny zapach. Olejek ten służy do aromatyzowania produktów spożywczych, ale jest również wykorzystywany w branży kosmetycznej.
Poznaj kosmetyczne właściwości olejku bergamotowego.
Bergamotka to połączenie cytryny i pomarańczy. Owoc ten wyróżnia przyjemny aromat, dzięki czemu zyskał popularność w przemyśle perfumeryjnym.
W czasach starożytnych sok z bergamotki stosowano do leczenia malarii oraz dolegliwości jelitowych. Przez wieki służył jako środek antyseptyczny, zmniejszający gorączkę, łagodzący wysypki skórne, egzemy czy trądzik. Używano go do leczeni bólu gardła, infekcji pęcherza, zapalenia dziąseł czy owrzodzeń.
W miarę rozwoju nauki odkryto, że olejek bergamotowy może nie być skuteczny na powyżej wymienione dolegliwości, jednak wykazuje działanie antygrzybicze, przeciwutleniające i antybakteryjne.
Wyjątkowy zapach olejku bergamotowego koi nerwy, łagodzi objawy stresu i niepokoju, a także odświeża oraz pobudza układ nerwowy.
Znajdujący się w nim limonen wykazuje silne właściwości przeciwutleniające. Stosowany miejscowo ułatwia wnikanie innych składników aktywnych w głębsze partie skóry, dlatego świetnie sprawdza się jako składnik kosmetyków. Natomiast linalol jest częstym składnikiem preparatów o właściwościach przeciwzapalnych.
Olejek bergamotowy doskonale sprawdzi się jako naturalny kosmetyk do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Reguluje wydzielanie sebum, a w efekcie zapobiega powstawaniu wyprysków. W połączeniu z innym olejkiem nośnikowym może również koić suchą skórę, zmniejszać stany zapalne i zaczerwienienia.
Warto pamiętać, aby po aplikacji olejku bergamotowego nie wystawiać skórę na działanie promieni słonecznych, aby uniknąć fototoksyczności.
Olejek bergamotowy wykazuje właściwości:
przeciwzapalne
antybakteryjne
przeciwgrzybicze
przeciwtrądzikowe
dezodorujące
Olejek bergamotowy – do jakiej skóry?
Olejek bergamotowy najlepiej stosować do pielęgnacji skóry łuszczycowej i trądzikowej. Łagodzi stany zapalne i przeciwdziała infekcjom skórnym. Wykazuje właściwości dezodorujące, przyspiesza regenerację skóry oraz eliminuje pieczenie i swędzenie. Świetnie się sprawdza w połączeniu z olejkiem jaśminowym, cedrowym czy lawendowym.
Jeśli chcesz sprawdzić działanie olejku bergamotowego na własnej skórze sięgnij po buskie spa siarczkowe.
Zarządzaj zgodami plików cookie
Używamy technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Robimy to, aby poprawić jakość przeglądania i wyświetlać spersonalizowane reklamy. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu.
Kuracja siarczkowa
Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które: – oczekują na pobyt w sanatorium; – nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej; – chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.