JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Jak przyspieszyć regenerację mięśni po wysiłku fizycznym?

14 sierpnia 2020

Jak przyspieszyć regenerację mięśni po wysiłku fizycznym?

Regularny i intensywny trening jest kluczem do pięknie wyrzeźbionego ciała oraz sprawności fizycznej. Aby uzyskać wysportowaną sylwetkę oraz uniknąć kontuzji bardzo istotna jest regeneracja mięśni. Podpowiadamy jak o nią zadbać!

4 kroki, by przyspieszyć i wzmocnić efekty potreningowej regeneracji.

Niezależnie od tego, czy ćwiczysz samodzielnie w domu, na siłowni albo też, czy próbujesz zadbać o swoją sylwetkę pod opieką trenera personalnego, czy też bez niego – istotna jest regeneracja mięśni po treningu. Potrzebują one czasu na odpoczynek. Poznaj 4 proste kroki, które pomogą Ci zadbać o regenerację mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym.

Nawadniaj organizm

Każdy miłośnik sportu zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest nawodnienie organizmu przed, w trakcie oraz po intensywnym wysiłku fizycznego. Potwierdzają to badania naukowe. Dlatego tak istotne jest spożywanie optymalnej ilości wody, jeśli chcesz uniknąć odwodnienia, które wiąże się z przemęczeniem mięśni, zmniejszoną wydajnością fizyczną oraz wieloma innymi komplikacjami. Prawidłowe nawodnienie organizmu zmniejsza także ryzyko wystąpienia udaru cieplnego i przegrzania podczas aktywności sportowej w upalne dni.

Niestety wielu początkujących sportowców koncentruje się na piciu wody w trakcie uprawiania aktywności fizycznej, zapominając o nawadnianiu przed i po treningu. Inni zaś mają nieodpowiedni nawyk picia wody tylko wówczas, gdy odczuwają pragnienie – a nie jest to dobre rozwiązanie.

Dobrze się wysypiaj

Odpoczynek jest kluczem do zdrowia psychicznego i fizycznego. Czy wiesz, że jego brak może znacznie utrudniać regenerację mięśni po treningu, a w efekcie wpływać na ogólne wyniki sportowe? Naukowcy dochodzą do ciekawych wniosków, z których jasno wnika, że wydłużanie czasu snu może odgrywać istotną rolę w regeneracji organizmu po treningu. Staraj się zatem przesypiać 7-8 godzin każdej nocy, a jeśli masz taką możliwość, to utnij sobie drzemkę również w ciągu dnia.

Włącz do diety produkty bogate w białko

Białko jest najważniejszym pokarmem, który pozytywnie wpływa na odbudowę mięśni. Właśnie dlatego stanowi tak istotny element w diecie każdego sportowca. Zamiast sięgać po białkowe suplementy diety dodawane do koktajli, zdecydowanie lepiej wypełnić swoje codzienne menu pełnowartościowymi produktami bogatymi w białko takimi jak jajka, chude mięso, twaróg czy jogurty naturalne. Można z nich tworzyć pyszne dania i przekąski, które ułatwią regenerację mięśni po treningu. Istotne jest spożywanie posiłków bogatych w białko również przed snem, aby przyspieszyć naprawę i odbudowę mięśni. Znajdujące się w nim aminokwasy eliminują ból i zwiększają masę mięśni.

Kosmetyki pomogą zregenerować mięśnie po treningu

Świetnym rozwiązaniem dla sportowców są kosmetyki uzdrowiskowe Sulphur, które za sprawą znajdującej się w ich recepturach borowiny oraz wody siarczkowej doskonale regenerują mięśnie i stawy po treningu. Jeśli regularnie uprawiasz aktywność fizyczną, zajrzyj do naszego sklepu internetowego i wybierz dla siebie na przykład zestaw kosmetyków które wspomogą regenerację mięśni po treningu i wysiłku fizycznym.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.