JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Potliwość stóp – wszystko, co musisz wiedzieć

27 lipca 2021

ślady-mokrych-stóp-podożel-nowość

Zdaniem Międzynarodowego Towarzystwa Nadpotliwości (IHS) około 5% ludności na świecie boryka się z problemem nadpotliwości. Osoby z szybko pocącymi się stopami doświadczają różnorodnych problemów takich jak przemoczone obuwie, grzybica paznokci, zimne stopy czy stopa sportowca. Rozpoznaj problem nadpotliwości stóp – poznaj przyczyny, objawy i leczenie.

 

Przyczyny pocenia się stóp

Zazwyczaj nadpotliwość stóp pojawia się w dzieciństwie lub okresie dojrzewania, choć może wystąpić w każdym wieku. Czasem to geny odpowiadają za pocenie stóp. Jeśli obawiasz się, że pocące się stopy są objawem innej dolegliwości, skonsultuj się z lekarzem.

Jak sobie radzić z nadpotliwoścą stóp?

Kilka zmian w trybie życia pozwoli zapanować nad nadmierną potliwością stóp. Pierwszym krokiem powinna być obserwacja, kiedy występuje nadmierna potliwość stóp. W ten sposób można wyeliminować i unikać wyzwalaczy, jakimi są pewne pokarmy lub sytuacje.

Higiena stóp

Kolejnym krokiem, by ograniczyć potliwość stóp, jest higiena tej części ciała. Należy myć stopy każdego dnia, a w razie potrzeby nawet kilka raz dziennie. Nie zapomnij o dokładnym osuszeniu, szczególnie miejsc pomiędzy palcami. Wilgoć zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnych i grzybiczych stóp.

Dobrym pomysłem jest również regularne moczenie stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem 3 łyżek sody oczyszczonej przez pół godziny. Wielu ekspertów poleca do kąpieli stóp stosować czarną herbatę ze względu na zawartość garbników. Jako że zmniejszają pory, mogą ograniczać przepływ potu.

Środek przeciwgrzybiczy

Nadpotliwość stóp zwiększa ryzyko wystąpienia grzybicy, dlatego tak istotne jest dbanie o ich suchość oraz stosowanie środków przeciwgrzybiczych. Znakomitym rozwiązaniem jest Podożel żel siarczkowy do stóp firmy Sulphur Zdrój. W składzie żelu obok wody siarczkowej znajdują się dwa olejki : lawendowy i eukaliptusowy, które wykazują działanie przeciwdrobnoustrojowe. Żel zapobiega przed nadmiernym poceniem,  hamuje rozwój bakterii i grzybów oraz chroni i neutralizuje przed nieprzyjemnym zapachem. Sięgając po najnowszy produkt firmy Sulphur Zdrój zapewnisz stopom uczucie świeżości, nawilżenia i ochronisz je przed drobnoustrojami i grzybami.

Odpowiedni antyperspirant

Antyperspirant do stóp to niedrogi, nieinwazyjny i łatwy w użyciu preparat, który tymczasowo blokuje gruczoły, chroniąc przed poceniem. Wystarczy nałożyć antyperspirant na umyte i osuszone stopy przed snem, a rano je umyć i osuszyć.

Bawełniane skarpetki

Wybieraj skarpety z naturalnych włókien, które ułatwiają odprowadzanie wilgoci i zmieniaj je każdego dnia. Miej zawsze przy sobie zapasową parę skarpet, by zmienić je w razie potrzeby.

Oddychające obuwie

Najlepiej zdecydować się na zakup butów z oddychającego materiału – np. lnu czy skóry. Dobrym pomysłem jest również stosowanie wkładek pochłaniających wilgoć, które dodatkowo ochronią przed zapachem. Jeśli to możliwe, w ciągu dnia warto zdejmować buty i skarpetki, by przewietrzyć stopy. Istnieją też suszarki do butów, które mogą szybko i dokładnie osuszyć obuwie, dzięki czemu jest gotowe do ponownego noszenia i pachnie lepiej.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.