W naturze znajdujemy wiele rozwiązań. Jednym z nich jest drogocenna woda siarczkowa o wielu właściwościach. Kąpiele siarczkowe od wieków stanowią remedium na wiele różnorodnych dolegliwości. Dlaczego warto z nich korzystać także w leczeniu bólu kręgosłupa?
Bóle kręgosłupa są jedną z dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego, która odpowiada za problemy zdrowotne ludzi na całym świecie. Świetnym sposobem łagodzenia bólu kręgosłupa jest hydroterapia wykorzystująca ciepło i wodę.
Lecznicze działanie wody siarczkowej
Siarka to pierwiastek chemiczny, który występuje we wszystkich komórkach ludzkiego organizmu.
Woda siarczkowa jest bogata w biologicznie czynne związki takie jak wapń, potas, jod, magnez, brom czy siarka koloidalna. Zarówno podczas kąpieli, jak i podczas jej spożywania wnika do organizmu, dzięki czemu aktywizuje procesy biochemiczne, przeciwzapalne, detoksykacyjne i przeciwreumatyczne. W efekcie łagodzi bóle, zmniejsza obrzęki, poprawia ruchomość stawów. Wchłania ogniska zapalne, regeneruje tkankę łączną. Pobudza korę nadnerczy, co przekłada się na działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Z tego względu woda siarczkowa doskonale sprawdza się w leczeniu osteoporozy, bólów kręgosłupa i stawów.
W uzdrowiskach i sanatoriach woda siarczkowa znajduje zastosowanie w kąpielach i kuracjach pitnych. Dla tych, którzy nie mogą wybrać się do tego typu kurortów, lub już wrócili i nadal chcieliby korzystać z wyjątkowych właściwości wody siarczkowej powstały leki OTC i kosmetyki siarczkowe Sulphur, które można zamówić pod dowolny adres.
Leki OTC na bazie wody siarczkowej
bals sulphur żel – wskazania: choroby zwyrodnieniowe stawów, zespoły bólowe: szyjne, barkowe, lędżwiwow-krzyżowe, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, bóle i obrzęki po stłuczeniach, złamiach
sulphodent siarczkowa pasta do zębów – wskazania: krwawienie z dziąseł , profilaktyka chorób przyzębia
zdrój szampon leczniczy – wskazania: łuszczyca skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kosmetyki na bazie wody siarczkowej
Kosmetyki na bazie wody siarczkowej mają zastosowanie w takich schorzeniach skórnych jak: trądzik, łuszczyca oraz atopia. Pełną listę wraz w opisem właściwości poszczególnych kosmetyków znajdziesz TUTAJ.
Siarka w diecie
Oprócz wody siarczkowej, siarka jako składnik znajduje się także w produktach spożywczych. Można go dostarczyć organizmowi poprzez dietę. Dobrym źródłem siarki są jajka, kalafior, drób, mięso, ryby, awokado, produkty mleczne, czarne porzeczki, brokuły, sałata, ziemniaki, majeranek.