JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Jak dbać o pocące się stopy?

13 lipca 2023

stopy-mycie

Na ludzkich stopach znajduje się ponad 250 tysięcy gruczołów potowych. Podobnie jak reszta ciała stopy mogą się pocić. I jest to normalna sprawa. Natomiast nadmierna potliwość może prowadzić do nieprzyjemnych zapachów, pojawienia się pęcherzy na stopach oraz rozwoju grzybicy stóp i paznokci.

Jak dbać o pocące się stopy?

Codzienne mycie i dokładne osuszanie

Poza kąpielą lub prysznicem bardzo ważne jest regularne mycie stóp, szczególnie w dni, gdy mocno się pocą. To prosty sposób, by zapewnić im czystość i świeżość oraz nie dopuścić do powstania przykrego zapachu. Błędem, który popełnia wiele osób, jest niedokładne osuszanie przestrzeni między palcami. Znajdująca się w tym miejscu wilgoć ma idealne środowisko do rozwoju bakterii, szczególnie jeśli za chwilę założysz skarpetki i obuwie.

Odpowiednie obuwie

Zainwestuj w buty z przepuszczających powietrze materiałów. Te z wentylacją zapewnią optymalną cyrkulację powietrza oraz pomogą w walce z poceniem się stóp. Również zbyt ciasne buty mogą zwiększać tarcie, a w efekcie także i produkcję potu.

Zapasowe skarpety

Zawsze miej przy sobie zapasowe skarpety. Dzięki temu niezależnie od sytuacji – w pracy, na treningu, na wakacjach czy podczas spotkania z przyjaciółmi możesz odświeżyć stopy i zmienić skarpety na suche, kiedy to będzie konieczne.

Moczenie stóp w herbacie

Czarna herbata, napar z szałwii, ale także ocet jabłkowy to naturalne preparaty ściągające. Warto wykorzystywać je do moczenia pocących się stóp.

Peeling

Złuszczanie martwych komórek naskórka to jeden z niezbędnych kroków w pielęgnacji skóry na całym ciele. Warto regularnie robić także peeling stóp, najlepiej z zastosowaniem peelingu borowinowego Sulphur. Kosmetyk skutecznie wygładza nierówności i usuwa zrogowaciały naskórek. Dzięki temu przygotowuje na kolejny krok, jakim jest aplikacja Podożelu.

Podożel

Podożel żel siarczkowy do stóp nadmiernie potliwych Sulphur powstał po to, by przywracać komfort oraz odświeżać skórę stóp nadmiernie potliwych. Kosmetyk kompleksowo pielęgnuje stopy i niweluje nieprzyjemne zapachy. Wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, nawilża oraz zmniejsza potliwość stóp. To kosmetyk bez spłukiwania, który wystarczy nanieść na oczyszczoną wcześniej i osuszoną skórę stóp, a także przestrzenie pomiędzy palcami i pozostawić do wyschnięcia.

Dieta i ćwiczenia

Czy wiesz, że zbilansowana dieta pomoże zmniejszyć pocenie? Wyeliminuj z niej pikantne, przetworzone i tłuste potrawy. Ogranicz ilość kofeiny, zwiększ zaś ilość wypijanej wody. Zdrowe posiłki wypełnione mnóstwem warzyw i białka w postaci ryb, drobiu lub jajek oraz owocami i produktami pełnoziarnistymi będą zdecydowanie lepszym wyborem.

Poza tym na pocenie się stóp może wpływać także stres emocjonalny. Systematyczna aktywność fizyczna oraz umiejętność odprężenia i relaksu wpłyną na poprawę nastroju i uwolnią od stresu.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.