JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Zapalenie dziąseł – co warto o nim wiedzieć? Część 1.

23 listopada 2020

szczoteczki-do-zębów

Zapalenie dziąseł to choroba, która występuje, kiedy bakterie odkładają się na płytce nazębnej, powodując zapalenie otaczających tkanek. Wytwarza ona toksyny, które powodują podrażnienie, co doprowadza do zaczerwienienia, krwawienia, stanów zapalnych czy bólu. Co warto wiedzieć o zapaleniu dziąseł i dlaczego trzeba sięgnąć po leki stomatologiczne Sulphur?

Zapalenie dziąseł może prowadzić do problemów związanych z osłabieniem szkliwa. Jest to coraz bardziej popularna dolegliwość. Nieleczona może przerodzić się w chorobę dziąseł, zwaną zapaleniem przyzębia, która jest główną przyczyną utraty zębów u dorosłych.

Przyczyny zapalenia dziąseł

Głównym powodem zapalenia dziąseł jest odkładanie się płytki nazębnej na dziąsłach i zębach naturalnie występującej lepkiej warstwy zawierającej bakterie. Znajdujące się w niej bakterie produkują toksyny.

Czynniki zwiększających ryzyko zapalenia dziąseł to:

  • nieodpowiednia higiena jamy ustnej – nieregularne mycie, higiena lub nitkowanie zębów;
  • permanentny stres może osłabiać układ odpornościowy, co negatywnie wpływa na zdolność organizmu do zwalczania infekcji, w tym chorób dziąseł;
  • palenie papierosów;
  • nieusuwanie płytki nazębnej wokół linii dziąseł;
  • złą dietę, czyli pozbawioną niezbędnych składników odżywczych;
  • zmiany hormonalne – okres dojrzewania, ciąży, menopauza czy menstruacja powodują zwiększoną wrażliwość i stany zapalne dziąseł;
  • leki na wiele różnych chorób mogą wpływać na zdrowie jamy ustnej;
  • choroby przewlekłe takie jak nowotwory, HIV czy cukrzyca.

Jak zapobiegać zapaleniu dziąseł?

Kluczowe znaczenie w zapobieganiu zapaleniu dziąseł ma regularne usuwanie płytki nazębnej. O zdrowe dziąsła i zęby pomoże zadbać pasta do zębów Sulphodent. Jej receptura została wypełniona aktywnymi biologicznie związkami siarki oraz jonami potasu, jodu, bromu, wapnia, magnezu, a także innymi mikroelementami. Zawartość chlorku sodowego sprawia, że lecznicza pasta do zębów Sulphodent działa antyseptycznie oraz pobudza wydzielanie śliny. Mikroelementy wykazują działanie ściągające, przeciwzapalne oraz przyspieszają regenerację śluzówki jamy ustnej. Regularne używanie pasty do codziennej higieny jamy ustnej nie tylko zmniejsza obrzęki i krwawienie, ale również idealnie czyści zęby oraz eliminuje nieprzyjemny zapach i długotrwale odświeża.

W przypadku chorób przyzębia polecamy stosowanie Pelogelu, czyli żelu do stosowania na dziąsła. Jest to lek stomatologiczny, który powstaje z zagęszczonego wyciągu borowinowego, dzięki czemu łagodzi stany zapalne, reguluje mikrokrążenie, działa ściągająco oraz ułatwia wchłanianie się wysięków i nacieków w ogniskach zapalnych. Naturalny olejek miętowy na długo odświeża oddech oraz usuwa przykry zapach z ust.

Przeczytaj dalszą część artykułu tutaj.