JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Zasady higieny jamy ustnej

17 lutego 2023

Łuszczyca — tego jeszcze o niej nie wiesz!

Higiena jamy ustnej jest niezbędna dla zdrowia zębów i dziąseł. Istnieje wiele nawyków, takich jak szczotkowanie zębów czy wizyty kontrolne u stomatologa. Naukowcy dowodzą jednak, że istnieje związek pomiędzy zdrowiem jamy ustnej a naszym ogólnym stanem zdrowia, dlatego dbanie o zdrowie jamy ustnej zyskuje nowy wymiar. Poznaj proste zasady dbania o zdrowie i higienę jamy ustnej.

Zdrowie i higiena jamy ustnej — dlaczego to takie ważne?

U wielu osób dbanie o higienę zębów i jamy ustnej ogranicza się jedynie do szczotkowania i nitkowania zębów. Choć są to podstawy, to istnieje wiele innych praktyk, które pozwolą zadbać o zdrowie i kondycję zębów. Nieleczona próchnica i problemy z dziąsłami mogą powodować ból, utratę zębów i ograniczać pewność siebie. W efekcie mogą powodować niedożywienie, problemy z mową, a co za tym idzie nieprzyjemności w pracy, szkole i życiu prywatnym.

5 wskazówek, by zadbać o zdrowie i higienę jamy ustnej

Regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów

Szczotkowanie zębów o poranku i wieczorem to absolutny must have. W żadnym jednak razie nie można tego robić zbyt intensywnie. Wraz z nitkowaniem pozwala usunąć bakterie i płytkę nazębną. Czy wiesz, że najskuteczniejszą techniką szczotkowania jest stosowanie okrężnych ruchów i mycie zębów przez 2-3 minuty? Używanie szczoteczki z twardym włosiem może uszkodzić dziąsła i szkliwo. Nitkowanie zębów usuwa kamień nazębny i bakterie z przestrzeni międzyzębowych, do których szczoteczka nie dociera.

Systematyczne kontrole u stomatologa

Dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się na dwie kontrole do dentysty w roku. Takie rutynowe badanie stomatologiczne pozwala wykryć ubytki oraz choroby zębów i jamy ustnej. Stomatolog może także na bieżąco usunąć płytkę nazębną.

Ograniczenie słodyczy

Spożywanie cukru przyczynia się do powstawania próchnicy i wpływa na zdrowie zębów. A zawierają go nie tylko słodycze i desery, ale także przetworzone produkty spożywcze. Zdaniem ekspertów także pokarmy bogate w skrobię — ziemniaki, makaron czy chleb mogą powodować powstawanie kamienia nazębnego. Zdecydowanie lepszym wyborem dla naszego zdrowia ogólnego i kondycji zębów jest jedzenie większych ilości warzyw i owoców, dostarczających mnóstwo błonnika, a także produktów mlecznych bez cukru.

Zamień słodkie napoje na wodę

Gazowane i słodzone napoje zwiększają ryzyko wystąpienia cukrzycy, dlatego niesłodzona herbata i woda będzie idealnym rozwiązaniem — dla ogólnego zdrowia i lepszego samopoczucia.

Wymieniaj szczoteczkę do zębów co 3 miesiące Dobrą praktyką jest wymiana szczoteczki do zębów raz na kwartał. Uszkodzone włosie szczoteczki do zębów może przyczyniać się do uszkodzenia dziąseł. Dlatego tak istotna jest jej regularna wymiana szczoteczki do zębów co kilka miesięcy lub gdy jest zużyta.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.