JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Dlaczego Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej jest tak ważny?

10 września 2021

Dlaczego Światowy dzień zdrowia jamy ustnej jest tak ważny?

Choroby jamy ustnej stanowią poważny problem zdrowotny w wielu krajach i negatywnie wpływają na ludzi przez całe ich życie. Powodują dyskomfort, ból, izolację społeczną, utratę pewności siebie oraz powiązane są z wieloma poważnymi problemami zdrowotnymi. W dniu 12 września obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, który ma przypominać o regularnej higienie i zdrowiu jamy ustnej oraz zębów.

Jak prawidłowo dbać o zęby i higienę jamy ustnej?

Zdrowe zęby i higiena jamy ustnej wymagają regularnej pielęgnacji. Ważna jest systematyczna pielęgnacja, stosowanie odpowiednich preparatów do higieny jamy ustnej oraz codzienne nawyki i styl życia.

Nie kładź się spać bez umycia zębów

Mimo ogólnych zaleceń, by szczotkować zęby dwa razy dziennie, wiele osób zaniedbuje wieczorne mycie zębów. Ich szczotkowanie przed snem pozwala pozbyć się płytki nazębnej, pozostałości jedzenia i bakterii, które gromadzą się przez cały dzień.

Szczotkuj prawidłowo

Tak samo istotny jest sposób mycia zębów. Delikatne i okrężne ruchy masując dziąsła i zęby usuwają płytkę nazębną. Nieusunięta płytka nazębna twardnieje, powoduje odkładanie się kamienia nazębnego i zapalenie dziąseł.

Pamiętaj o myciu języka

Płytka nazębna i bakterie gromadzą się również na języku. W efekcie może to powodować powstawanie nieprzyjemnego zapachu w jamie ustnej i prowadzić do innych problemów. Dlatego podczas szczotkowania zębów tak bardzo ważne jest również delikatne oczyszczenie języka.

Stosuj leczniczą pastę do zębów

Pasta do zębów Sulphodent subtelnie i skutecznie oczyszcza zęby z nalotów oraz eliminuje przykry zapach z ust i odświeża oddech. W jej recepturze połączono aktywne biologicznie związki siarki z jonami bromu, potasu, magnezu, wapnia, jodu oraz innymi mikroelementami. Pasta zmniejsza obrzęk i krwawienie dziąseł, chroni przed zapaleniem przyzębia, a zawarte w niej składniki wykazują właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i ściągające.

Nie zapomnij o żelu borowinowym Sulphur

Świetnym rozwiązaniem, które pozwoli pozbyć się przykrego zapachu z ust oraz wyleczyć zapalenie dziąseł i przyzębia, jest stosowanie Pelogelu – żelu borowinowego Sulphur. Jego receptura zawiera wodny wyciąg borowinowy, który jest skarbnicą kwasów humusowych i soli mineralnych o działaniu przeciwzapalnym. Ułatwia wchłanianie się wysięków i nacieków w ogniskach zapalnych, działa ściągająco oraz odświeża oddech i eliminuje przykry zapach z ust.

Pamiętaj o nitkowaniu zębów

Wiele osób, które systematycznie szczotkują zęby, niestety zaniedbuje nitkowanie. Stosowane nici dentystycznej usuwa resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowej, ale również zmniejsza stan zapalny i płytkę nazębną oraz pielęgnuje dziąsła. Warto stosować nić dentystyczną dwa razy dziennie.

Pij więcej wody

Woda jest niezbędna dla naszego ogólnego stanu zdrowia, w tym również jamy ustnej. Wielu dentystów zaleca picie wody po każdym posiłku, gdyż pomaga ona wypłukać pozostałości kwaśnych i lepkich pokarmów.

Jedz chrupiące owoce i warzywa

Spożywanie świeżych i chrupiących warzyw i owoców pozwala dostarczyć organizmowi błonnika oraz jest najlepszym wyborem dla twoich zębów.

Ogranicz słodką i kwaśną żywność

Cukier w jamie ustnej zamienia się w kwas, który może powodować problemy ze szkliwem i próchnicę. Kwaśne owoce, herbaty czy kawa również mogą niszczyć szkliwo zębów.

Regularne wizyty u dentysty

Codzienne nawyki mają zasadnicze znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej. Mimo wszystko należy regularnie odwiedzać dentystę co najmniej dwa razy w roku, który na wizycie kontrolnej może szybko wykryć potencjalne problemy i zastosować rozwiązania oraz poszukać ubytków i usunąć kamień nazębny.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.