JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Codzienne życie z reumatyzmem. Jak sobie radzić?

4 lutego 2022

Codzienne życie z reumatyzmem. jak sobie radzić?

Zapalenie stawów to przewlekłe dolegliwości, które mogą utrudniać prowadzenie aktywnego stylu życia. Ból, obrzęk i sztywność stawów mogą wpływać nie tylko na jakość, ale i na styl życia. W jaki sposób radzić sobie w codziennych sytuacjach?

Dieta przeciwzapalna

Główną przyczyną dolegliwości u osób cierpiących na reumatyzm jest stan zapalny. Czy wiesz, że niektóre pokarmy mogą zmniejszyć stany zapalne w organizmie, a w efekcie pomóc w radzeniu sobie z bólem stawów w codziennym życiu?

Dieta przeciwzapalna powinna być wypełniona pokarmami, które łagodzą stany zapalne w organizmie. To szalenie istotne, by łagodzić je na bieżąco. Dieta przeciwzapalna powinna zawierać kwasy Omega-3 i Omega-6 w odpowiednich proporcjach. Doskonałym źródłem kwasów Omega-3 są tłuste ryby oraz oleje roślinne. Zdrowa dieta koniecznie musi być bogata w witaminy i antyoksydanty, które znajdziemy w świeżych warzywach i owocach. Do składników mineralnych łagodzących stany zapalne zaliczane są magnez i cynk. Wśród przypraw o działaniu łagodzącym stany zapalne wyliczyć można bazylię, oregano, gałkę muszkatołową, cynamon, imbir czy kurkumę.

Utrzymanie odpowiedniej wagi

Zbędne kilogramy przyczynią się do nadmiernego obciążenia i nacisku stawów, co może powodować bóle stawów i kolejne komplikacje. W przypadku nadwagi lub otyłości utrata nadprogramowych kilogramów korzystnie wpłynie na kondycję stawów i złagodzi ich bóle. Okazuje się, że niewielkie zmiany w stylu życia pomogą pozbyć się zbędnych kilogramów. By zapobiegać bólom stawów czy zmniejszyć objawy reumatyzmu warto połączyć zdrową dietę z aktywnością fizyczną.

Regularne ćwiczenia

Aktywność fizyczna niewymagająca dużego wysiłku wspomoże utrzymywanie stawów w ruchu, zapobiegając bólowi i sztywności. Warto wybrać w tym celu zajęcia, które wzmacniają mięśnie stawów, ale ich nadmiernie nie obciążają. Dobrym rozwiązaniem jest pływanie, nordic walking, jazda na rowerze czy spacery.

Odpoczynek

Choć aktywność jest istotna u osób cierpiących na zapalenie stawów, to trzeba koniecznie słuchać swojego ciała. Nie bój się robić przerw na odpoczynek, kiedy tego potrzebujesz. Unieś bolące stawy, a za pomocą ciepłych lub zimnych okładów zminimalizuj stany zapalne i ból.

Stosuj leki przeciwreumatyczne Sulphur Zdrój

W chorobach reumatycznych kręgosłupa i stawów warto stosować kosmetyki przeciwreumatyczne o działaniu leczniczym z polskiego uzdrowiska Sulphur Zdrój. To prosty sposób, by zniwelować dyskomfort i ból. Rozgrzewająca maść borowinowa na ból stawów i kolana działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Natomiast przeciwreumatyczny Bals Sulphur żel wykorzystuje wyjątkowe właściwości leczniczej solanki siarczkowej. Kosmetyk rozgrzewa stawy, łagodzi urazy narządów ruchu i przywraca sprawność ruchową. W chorobach reumatycznych warto wybierać również żel na bóle stawów Reumogel o właściwościach przeciwbólowych, który dodatkowo aktywizuje procesy naprawcze w obrębie chrząstek.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.